“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Біткоїн, з його обмеженою пропозицією на ринку, починає втрачати в очах злочинців свою привабливість
Зараз Біткоїн вже не є основною ціллю для криптошахраїв. Стейблкоїни є більш популярними серед злочинців для відмивання їхніх доходів.
Про це повідомила ексспеціаліст по криптографії британської компанії Elliptic Тара Енісон. Вона вважає, що масова доступність стейблкоїнів (загальна назва криптовалют, які забезпечені 1 до 1 базовою державною валютою) зробила їх більш привабливим активом для відмивання злочинних доходів, аніж біткоїн. Зі слів експерта, розвиток криптоіндустрії, створення протоколів децентралізованого фінансування (DeFi), сервісів мікшування та стейблкоїнів надали злочинцям нові та витонченіші інструменти для незаконних операцій.
За словами Енісон, біткоїн з його обмеженою пропозицією на ринку починає втрачати в очах злочинців свою привабливість.
"Злочинці стали менше націлюватися біткоїном як на кінцеву мішень, переходячи до використання доларових активів, наприклад, таких як USD Coin (USDC). USDC широко доступні на ринку і можуть бути дуже легко відмиті через децентралізовані біржі (DEX), де є глибока ліквідність та великі обсяги", - каже експерт.
Крім цього, вона зазначила, що попри ведмежий тренд, який зробив криптоіндустрію менш привабливою для кіберзлочинців, правоохоронні органи багатьох країн фіксують підвищену популярність стейблкоїнів для ухилення від санкцій та фінансування терористичної діяльності.
Минулого року загальна сума, яку отримали криптошахраї, становила понад 9 млрд доларів. Більшість злочинців користувалися схемами Понці або фінансовими пірамідами. 2 млрд доларів викрали через атаки на кросчейн-мости.
Щоб приховати злочини, шахраї часто використовують перехід між мережами. Тобто переміщують кошти з одного блокчейну на інший - це дещо ускладнює відстеження руху коштів.
Нагадаємо, що Україна увійшла до ТОП-10 країн Європи за рівнем зацікавленості у криптовалютах.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.