Українцям за кордоном відновили видачу паспортів: хто може отримати документи

У першу чергу паспорти отримають соціально вразливі категорії

Українцям за кордоном відновили видачу документів, але не усім
ДП "Документ" і паспорт

Державне підприємство "Документ" розпочало тестовий режим відновлення видачі готових паспортів українцям, які перебувають за кордоном. У пріоритеті соціально вразливі категорії.

Як повідомили у ДП "Документ", для того, щоб не допустити перевантаження системи та повторних технічних збоїв, видача документів буде відбуватися в першу чергу соціально вразливим категоріям громадян. Таким чином у першу чергу забрати паспорти зможуть люди з інвалідністю, самотні матері, багатодітні сім'ї, люди похилого віку.

Для отримання паспорта необхідно:

  • Мати SMS-повідомлення про готовність паспорта, отримане після 25 квітня.
  • Пред'явити документ, що посвідчує особу заявника (в т. ч. е-паспорт у додатку "ДІЯ").
  • Пройти процедуру верифікації та перевірити персональні дані.

Зупинка надання консульських послуг громадянам України

З 23 квітня консульства України тимчасово припинили надання послуг чоловікам призовного віку. Відтепер отримання внутрішнього та закордонного документу чоловіками призовного віку здійснюється виключно на території України в органі чи підрозділі Державної міграційної служби.Таке рішення в МЗС називають тимчасовим кроком, пов'язаним  з ухваленням Верховною радою нового закону про мобілізацію. Обіцяють скасувати обмеження 18 травня - того дня закон якраз набере чинності. 

Міністерство закордонних справ України дало роз'яснення, що всі заяви про надання консульських послуг, подані до 23 квітня, буде розглянуто та опрацьовано консульськими установами в повному обсязі. Тимчасово не будуть прийматися лише нові заяви від визначеної в новому законі категорії громадян, оскільки строк розгляду таких заяв може перевищити час, який залишився до набуття ним чинності.

На фоні цього Польща заявила, що готова допомогти Україні повернути додому чоловіків призовного віку у разі, якщо це буде необхідно. Ці люди зможуть стати до лав Збройних сил України. До Польщі приєдналася і Литва, Міністр оборони Литви визнав, що Вільнюсу необхідно подумати, як допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку, які виїхали з країни. Водночас він додав, що Литва поки що не розглядає конкретних заходів й стежить за тим, які рішення з цього питання ухвалить Польща.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube