Соціологи у Чехії опитали 1300 українців, щоб дізнатися про їх емоційний та психічний стан
Українські біженці в Чехії стикаються з серйозними проблемами психічного здоров'я. Нещодавнє дослідження показало, що понад 40% мають симптоми депресії. Особливо такий стан та тривога посилена серед жінок та молоді до 30 років.
Про це йдеться у дослідженні Національного інституту SYRI та Інституту соціології Академії наук Чеської республіки. Соціологи опитали 1300 респондентів.
За даними опитування, 41% переживають помірну або сильну депресію, а 23% — тривогу. Тобто у 64% біженців не стабільний емоційний стан.
Один із дослідників Академії Матоуш Пільначек заявив, що велика кількість жінок та молоді відчуває депресію та тривогу. За його словами, ці категорії значно частіше мають проблеми з психічним здоров’ям.
Крім того, більшість біженців не звертаються за допомогою, адже не вважають свої труднощі серйозними. Фахівці закликають до впровадження програм з питань психічного здоров'я і розширення доступу до служб підтримки. Важливо також подолати мовні бар'єри і залучити українських експертів для ефективної допомоги.
Депресія — це серйозне психічне захворювання, яке може вразити будь-кого. Вона не є проявом слабкості, а може мати різні ступені: легкий, середній і важкий, залежно від кількості і тяжкості симптомів. Депресія може бути хронічною або епізодичною, з рецидивами, якщо не лікувати.
Симптоми депресії:
Симптоми можуть проявлятися не всі, і залежно від їх кількості і вираженості, депресію класифікують на легку, середню або важку. У важкій формі особа не може справлятися з соціальними функціями і щоденними справами.
Депресія розвивається через взаємодію соціальних, психологічних і біологічних факторів. Часто вона може бути спровокована негативними подіями, такими як:
Важливо пам’ятати, що депресія потребує лікування і підтримки, і звернення за допомогою може суттєво поліпшити якість життя.
Раніше повідомлялося, яка робота доступна українцям у Нідерландах. Також Інформатор писав, скільки українців у Австрії хочуть повернутися додому.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.