Більше половини українських біженців у Молдові знайшли роботу: у чоловіків справи значно краще

Чоловікам було значно легше знайти роботу, ніж жінкам

Молдова, біженці
44% знайшли постійне місце роботи

За даними дослідження Міжнародної організації з міграції, у 2024 році близько 60% українських біженців у Молдові знайшли роботу. З них 44% отримали постійне місце роботи. Ще 10% стали тимчасовими або неофіційними працівниками.

Водночас 4% працюють дистанційно або мають пасивні доходи. Це дозволяє їм бути фінансово незалежними. Про це пише TV8.

Згідно з даними дослідження, чоловікам було значно легше знайти роботу: 82% українських чоловіків змогли працевлаштуватися, тоді як серед жінок цей показник склав лише 35%. Безробіття серед українок значно вище, ніж серед чоловіків - 49% проти 10%.

Майже половина біженців поставали перед труднощами під час пошуку роботи. Основними проблемами вони назвали нестачу вакансій (понад 60%), мовний бар'єр (49%), а також відсутність інформації про роботу та умови працевлаштування для переселенців.

Опитування, яке проводилось з квітня по червень 2024 року, охопило 1892 респондентів. У березні міністр закордонних справ Молдови Міхай Попшой повідомив, що з початку війни країна прийняла понад 1,4 мільйона українських біженців. Близько 115 тисяч залишились у Молдові, решта поїхали до інших країн або повернулися в Україну.

Як живуть біженці за кордоном

З початку повномасштабної війни, яку розпочала Росія, українці, що переїхали до Литви, активно сприяють економічному розвитку країни. Вони сплатили понад 205 мільйонів євро податків до державного бюджету за два роки. Та частка податків, які вони сплачують до бюджету Литви, продовжує зростати.

Також ми писали, що з1 жовтня 2024 року українські біженці в Польщі втратять право на деякі дитячі виплати. Це пов'язано з новими змінами в державних програмах соціальної допомоги. Польща, яка надає тимчасовий захист майже мільйону українців, запроваджує нову програму "Активний батько".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube