Білий дім занепокоєний можливими розмовами Трампа з Путіним

Адміністрація американського президента не може підтвердити розмови кандидата у президенти США та лідера Росії

Трамп
Білий дім стурбований заявами про Трампа та Путіна

У Білому домі не можуть підтвердити правдивість інформації з книги американського журналіста про те, що експрезидент США Дональд Трамп після складання повноважень сім разів розмовляв з російським президентом Володимиром Путіним. Втім, це все ж викликає занепокоєння в адміністрації Джо Байдена. Особливо, зважаючи на заяви Трампа про Україну.

Про це заявила речниця Білого дому Карін Жан-П’єр. Її цитує Укрінформ.

"Звісно, я не маю підтверджень по жодному із цих дзвінків. Але якщо це дійсно правда, то чи хвилює це нас, чи викликає це у нас серйозні занепокоєння? Так",- сказала вона.

Жан-П’єр додала, що це особливо турбує з огляду на те, що Трамп лобіював проти збільшення допомоги Україні. Вона каже, якщо це правда, то це викликає занепокоєння.

Як повідомляє видання DW, у книзі "Війна" журналіста і редактора близького до Демократичної партії США видання The Washington Post Боба Вудворда йдеться про те, що Трамп таємно розмовляв із Путіним після завершення президентського терміну. Один із таких контактів міг відбутися на початку 2024 року, коли Трамп наказав своєму помічнику покинути його офіс у резиденції Мар-а-Лаго, щоб провести телефонну розмову з Путіним. У книзі не розкривається, що обговорювали Трамп і Путін.

Водночас один зі співробітників передвиборчого штабу Трампа ставить під сумнів ймовірний контакт. Однак інше джерело, близьке до Трампа, заявило Вудворду, що колишній президент міг провести сім розмов із Путіним відтоді, як покинув Білий дім 2021 року. 

Путін і Трамп

На початку жовтня видання The New York Times випустило статтю про те, що Володимир Путін системно і планомірно впливав на Дональда Трампа. Комплексний вплив російський глава почав серйозно залучати ще у 2017 році. При цьому він майстерно апелював нормами доктрини Монро, яку свого часу 26-й президент Теодор Рузвельт адаптував до ситуації в Латинській Америці. 

Російський правитель таким чином виправдовував нібито "вплив" РФ в Україні, пояснюючи його правом втручатися у внутрішні справи Києва, що означало на ділі окупацію Криму та військові дії на сході України. Рузвельт же підкреслював, що США мають право втручатися у внутрішні справи країн Латинської Америки, якщо це необхідно для підтримки стабільності та запобігання європейському втручанню.

Нагадаємо, експрем'єр Великої Британії Борис Джонсон вважає, що президент РФ Володимир Путін не наважився б на вторгнення в Україну, якби президентом США в лютому 2022 був Дональд Трамп. За його словами, непередбачуваність американського політика могла б переконати лідера окупантів не ризикувати й не розпочинати війну з Україною. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube