Джонсон заявив, що Путін не вторгся б в Україну, якби Трамп був президентом США, і пояснив чому

Британський експрем'єр вважає, що непередбачуваності Трампа було б достатньо, щоб переконати Путіна не ризикувати і не розпочинати повномасштабне вторгнення

Джонсон, війна
Борис Джонсон вважає, що якби при владі в США була інша людина, РФ не розпочала б повномасштабну війну

Експрем'єр Великої Британії Борис Джонсон вважає, що президент РФ Володимир Путін не наважився б на вторгнення в Україну, якби президентом США в лютому 2022-го був Дональд Трамп. За його словами, непередбачуваність американського політика могла б переконати лідера окупантів не ризикувати й не розпочинати війну з Україною. Також Джонсон прокоментував побоювання України щодо можливого повернення Трампа до президентства.

Про це експрем'єр Великої Британії розповів у інтерв'ю виданню The Telegraph. Окрім того, Джонсон вважає, що Америка потребує сильного лідера, натякнувши на Трампа.

Дональд Трамп не вагається стверджувати, що російські вторгнення в Україну відбувалися не в той час, коли він був президентом, і Борис Джонсон вважає, що це не випадковість. Британський політик додав, що в Кремлі вважали, що Трамп сприйняв би напад на європейську країну як образу Америки і світового порядку, і його реакція могла б бути жорсткою. Це викликало б занепокоєння у Москви.

"Однією з чеснот Трампа є його абсолютна непередбачуваність. Це одна з причин, чому я аналізую його поведінку в міжнародних справах і порівнюю це з тим, що про нього кажуть", - заявив Джонсон.

Він нагадав, що Трамп видворив 60 російських шпигунів після отруєнь у Солсбері, був набагато жорсткішим щодо Сирії, ніж демократичні адміністрації, і проявив рішучість у відношенні до Корпусу вартових іранської революції. Крім того, Трамп надав українцям ракети Javelin. Таким чином, він підтримував Україну.

На питання, чи варто Україні боятися того, що Трамп знову може стати президентом, Джонсон відповів, що кандидат не захоче увійти в історію як той, хто почав свій другий термін, зробивши Радянський Союз знову великим. 

"Важливо розуміти, що боротьба України є екзистенціальною для свободи і демократії в Європі. Якщо Україна впаде, це буде катастрофа, і він це розуміє", — додав Джонсон.

Також Джонсон продовжив відповідати на це питання і заявив, що Америці потрібен сильний лідер. В такому разі, вважає він, буде порядок.

"Усі людські установи потребують лідера. У світі таким лідером є Америка. На мій погляд, світ стає щасливішим і процвітаючим, коли є сильна Америка і сильний лідер, коли люди відчувають, що порядок підтримується", — сказав Джонсон.

Джонсон сказав, що повинен зробити Захід для перемоги України

Борис Джонсон вважає, що існує три ключові кроки, які дозволять Україні перемогти у війні. По-перше, Джонсон закликав до негайного запрошення України до НАТО з перспективою вступу до Альянсу. Він наголошував на важливості не затягувати з наданням допомоги ЗСУ, а також на необхідності скасування будь-яких обмежень на удари України по Росії.

Другим кроком Джонсон пропонує створити справжній ленд-ліз для України. Партнери повинні сформувати пакет кредитів на озброєння на суму 500 мільярдів доларів, як це пропонував колишній державний секретар США Майк Помпео, а оптимально — навіть трильйон доларів. Це, на його думку, покаже Кремлю, що Захід готовий фінансово підтримувати Україну на рівні, недоступному для Росії.

Третім кроком Джонсон вважає необхідність розв'язання двозначності щодо вступу України до НАТО. Він пропонує, щоб Україна приєдналася до Альянсу в найближчі кілька місяців, з поширенням статті 5 Статуту НАТО на території, контрольовані Києвом на момент вступу. Джонсон наголошував, що відповідно до статті 6 Статуту, країни можуть бути членами, навіть якщо гарантії безпеки не поширюються на всі їх міжнародно визнані території. Таким чином, більша частина України буде захищена від атак, водночас зберігаючи право боротися за деокупацію захоплених територій.

Нагадаємо, на зустрічі із Зеленським, Трамп пообіцяв підтримку Україні. Крім того, повідомлялося, що вони обговорили питання завершення війни.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube