Російський правитель апелював до так званої доктрини Монро, виправдовуючи окупацію Криму та військові дії на сході України, він доводив, що Росія має повне право впливати на Україну
Російський правитель Володимир Путін системно і планомірно впливав на 45-го президента США Дональда Трампа. Комплексний вплив російський глава почав серйозно залучати ще у 2017 році. При цьому він майстерно апелював нормами доктрини Монро, яку свого часу 26-й президент Теодор Рузвельт адаптував до ситуації в Латинській Америці. Російський правитель таким чином виправдовував нібито "вплив" РФ в Україні, пояснюючи його правом втручатися у внутрішні справи Києва, що означало на ділі окупацію Криму та військові дії на сході України.
Про те, що погляди Дональда Трампа щодо України могли значним чином сформуватися саме під впливом російського правителя Володимира Путіна, пише видання The New York Times. Журналісти пояснюють, що Путін змальовував Трампу Україну, як державу з дуже високим показником корупції. Він намагався переконати Трампа не допомагати Києву, бо "українцям завжди мало". Російський правитель часто використовував тезу про те, що Україною керує купка олігархів, що вона пронизана корупцією і є сфабрикованою державою. Саме тому Путін залишав за Росією право втручатися у внутрішні справи України.
Путін маніпулював доктриною Монро, яку використовував Теодор Рузвельт під час своєї каденції, пише NYT. Рузвельт підкреслював, що США мають право втручатися у внутрішні справи країн Латинської Америки, якщо це необхідно для підтримки стабільності та запобігання європейському втручанню. Це було виправдане, зокрема, необхідністю підтримувати порядок і захищати американські інтереси в регіоні. Відтак, Путін апелюючи до Рузвельта, часто згадував саме цей документ.
Ексспівробітниця Ради нацбезпеки США Фіона Гілл згадує, що Путін посилався на слова Теодора Рузвельта, щоб справити враження на Трампа. 45-й президент США Трамп високо цінував його політику.
У The New York Times вважають, що погляди Трампа, сформовані під впливом Путіна, можуть вплинути на відносини США з Росією та НАТО в разі його переобрання.
Доктрина Монро — це принцип зовнішньої політики США, оголошений президентом Джеймсом Монро 2 грудня 1823 року. Основні положення цієї доктрини стосуються відносин США з країнами Латинської Америки та Європи. На початку 20 століття 26-й президент США Теодор Рузвельт адаптував Доктрину Монро у своїй зовнішній політиці, вводячи концепцію "сили через мир". Цей документ передбачав:
Право на втручання. Рузвельт стверджував, що США мають право втручатися у внутрішні справи країн Латинської Америки для підтримки стабільності та запобігання європейському впливу. Це виправдання використовувалося для збереження американських інтересів у регіоні.
Політика "сильного кулака". Рузвельт застосував військову силу для втручання у справи країн Латинської Америки, зокрема на Кубі та в Домініканській Республіці, щоб підтримати порядок і стабільність.
Економічний контроль. Рузвельт вважав, що економічна стабільність країн Латинської Америки важлива для США, тому він пропонував країнам регіону фінансову допомогу в обмін на політичну лояльність.
Експрем'єр Великої Британії Борис Джонсон вважає, що президент РФ Володимир Путін не наважився б на вторгнення в Україну, якби президентом США в лютому 2022-го був Дональд Трамп. За його словами, непередбачуваність американського політика могла б переконати лідера окупантів не ризикувати й не розпочинати війну з Україною. Також Джонсон прокоментував побоювання України щодо можливого повернення Трампа до президентства.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.