Безпекові угоди: Зеленський розповів, як Німеччина допомагатиме Україні

Лише протягом 2024 року ФРН надасть нашій державі 7 мільярдів євро

Допомога Німеччини
Зеленський розповів про німецьку допомогу. Колаж: Інформатор

Ще у лютому президент України Володимир Зеленський підписав безпекову угоду з канцлером Німеччини Олафом Шольцем. Лише протягом 2024 року ФРН надасть нашій державі 7 мільярдів євро військової допомоги. 

Про це йдеться у новому дописі Зеленського, який він оприлюднив у Telegram. Німеччина також сприятиме закупівлям зброї для України.

Також ФРН надаватиме Україні нове обладнання та боєприпаси. Крім того, країна тренуватиме українських військових та підтримає українську оборонну промисловість. Країни працюватимуть разом, щоб спрямувати заморожені активи рф на нашу користь.

“Кожна підписана безпекова угода між Україною й партнерами додає сили та впевненості нашому спільному прагненню зберегти міжнародне право та захистити кожне життя. Дякую Німеччині за необхідну конкретику для захисту від російської агресії нашої незалежності та людських життів, яку закріплює укладена між нашими державами безпекова угода”, – наголосив Зеленський.

Безпекові угоди

Першою країною, яка підписала такий договір, стала Велика Британія. Зеленський підписав документ із прем'єр-міністром Великої Британії Ріші Сунаком. Відомо, що в угоді прописано термін її дії - десять років із можливістю продовження. Однак у разі вступу України до НАТО до закінчення терміну дія безпекових зобов'язань завершиться і буде інкорпорована в систему НАТО.

Далі доєдналися Німеччина та Франція. А 23 лютого аналогічний документ з Україною підписала Данія. У ньому йдеться, що Данія підтримала спільну декларацію Також Україна підписала угоду про безпекові гарантії з Італією та Канадою. Прем'єрка Італії Джорджа Мелоні та голова канадського уряду Джастін Трюдо приїхали до Києва в суботу, 24 лютого, у річницю вторгнення. Обоє зустрілися з президентом Володимиром Зеленським. На черзі стоять Сполучені Штати Америки. Очікується, що вони нададуть безпекові гарантії Києву до саміту НАТО, який відбудеться у липні-2024. 

А у вівторок, 12 березня, депутати Національної асамблеї Франції виявили солідарність з Україною. Вони схвалили доповідь прем'єра Габріеля Атталя щодо безпекової угоди між Францією та Україною. Французький лідер Еммануель Макрон готує звернення до нації у четвер, 14 березня.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

У ході війни відстань, на яку можуть літати українські дрони, постійно збільшується. Це породжує питання: чи є це еволюційним процесом, чи просто реакцією на зростаючі потреби? Долучайтеся до нашого інтерв'ю з Максимом Левківським, щоб дізнатися його думку щодо цього питання та більше інформації про розвиток українських дронів!

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube