Україна і Данія підписали безпекову угоду: у Зеленського розкрили подробиці

Вона, зокрема, стосується сфери оборони, євроінтеграції та співробітництва

Україна і Данія
Україна та Данія підписали угоду про співробітництво у сфер безпеки. Колаж: Інформатор

Президент України Володимир Зеленський і прем‘єр-міністр Данії Метте Фредеріксен підписали Угоду про співробітництво у сфері безпеки. Це відбулося у п’ятницю, 23 лютого. Також документ стосується довгострокової підтримки між країнами.

Про це повідомив глава держави у соцмережах та показав відео зустрічі. Подробиці угоди розкрила пресслужба президента.

Документ містить кілька десятків пунктів. У ньому йдеться, що Данія підтримала спільну декларацію Групи семи та разом із країнами Північною Європи погодилася розпочати двосторонні переговори з Україною щодо безпекових зобов’язань, які мають бути формалізовані в тісній координації із союзниками та партнерами країн G7. Крім того, Угоди стосується наступних тем:

  • Сфера зобов’язань: Данія, зокрема, консультуватиметься з Україною щодо стратегічних питань та надаватиме підтримку протягом десяти років строку дії документа. Також країна підтерджує, що Україна є частиною європейської родини та має майбутнє в ЄС. 
  • Всебічна й довгострокова підтримка оборони України, стійкості та стримування майбутньої російської агресії: безпекові зобов’язання фінансуватимуться за рахунок багаторічного фінансування основної військової підтримки, доповненої ширшими елементами підтримки у цивільній сфері.
  • Стримування та оборона: Україна забезпечить, щоб військова допомога Данії застосовувалася виключно для нашої самооборони. Країна надаватиме постійну військову підтримку у різних сферах у координації та співпраці з відповідними міжнародними партнерами й установами, зосереджуючись на: a) військово-повітряних силах і протиповітряній обороні; b) морській безпеці; c) розмінуванні; d) технологіях та безпілотниках, а також e) інших ключових спроможностях та нагальних потребах України.
  • Співробітництво в галузі оборонної промисловості: країни співпрацюватимуть у розвитку оборонних технологій, визначатимуть джерела фінансування та сприятимуть захисту будь-яких переданих технологій і прав інтелектуальної власності.
  • Cпівробітництво у сфері розвідки та безпеки: учасники прагнутимуть укласти Загальну угоду про захист інформації (GSOIA) між їхніми країнами.
  • Кібербезпека та протидія дезінформації: учасники співпрацюватимуть, щоб Україна могла запобігати, виявляти та протидіяти російській кіберагресії, кібершпигунству та гібридній війні. Це відбуватиметься шляхом посилення співпраці у сфері кібердипломатії, надання технічної допомоги Україні, а також для підвищення її кіберстійкості.
  • Реконструкція та стійкість: Данія підтримуватиме відновленн України, продовжуватиме надавати довгострокову підтримку енергетичному сектору України в цілому, приділяючи особливу увагу переходу до “зелено” енергетики, а також і далі фінансуватиме зусилля з гуманітарного розмінування разом з партнерами.
  • Політична підтримка: Данія продовжить свої дипломатичні зусилля для просування Української формули миру.
  • Санкції: Данія надалі запроваджуватиме обмежувальні заходи проти росії.
  • Зобов'язання щодо впровадження реформ: Данія надаватиме технічні та фінансові ресурси для підтримки України на шляху реформ. У свою чергу, Україна зобов’язується впроваджувати реформи, боротися з корупцією та розвивати демократичний контроль і нагляд за допомогою своїх Сил оборони та безпеки.
  • Підтримка притягнення до відповідальності: учасники продовжуватимуть сприяти ефективному внутрішньому розслідуванню та судовому переслідуванню міжнародних злочинів росії в Україні та підтримуватимуть роботу Міжнародного кримінального суду.
  • Співпраця у випадку майбутнього збройного нападу: у разі майбутнього збройного нападу росії на Україну за запитом будь-якого з учасників будуть проведені консультації протягом 24 годин у двосторонньому порядку або через інші канали, які вони обидва вважатимуть прийнятними, з метою визначення відповідних подальших кроків. Данія має надати швидку та сталу допомогу у сфері безпеки, сучасне військове обладнання на суші, морі та в повітрі, а також економічну допомогу.
  • Консультації, координація та перегляд: щоб сприяти виконанню угоди щодо зобов’язань, будуть створені консультаційні структури. 
  • Прикінцеві положення: угоду можуть змінити або доповнити за згодою учасників, вона діятиме протягом десяти років, а у випадку приєднання України до НАТО до закінчення терміну статус документу переглянуть.

Данія та Україна: останні новини

Напередодні Данія оголосила про пакет військової допомоги для України на суму 247,4 мільйона доларів (1,7 млрд крон - ред). Вона зауважила про важливість конкретних дій на фронті. 

А ще раніше прем'єр-міністерка країна Метте Фредеріксен закликала європейські країни передати Україні боєприпаси та системи ППО, оскільки вони їй зараз потрібніші. Також Данія є однією з країн, яка відправить Україні винищувачі F-16. Перша партія літаків від країни очікується у другому кварталі 2024 року, тобто в квітні-червні.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Сьогодні ми матимемо можливість поспілкуватися з очільником Мінфіну, Сергієм Марченком, щодо викликів, з якими стикається щодня на своєму посту та прийняття посади. Приєднуйтеся до перегляду, щоб дізнатися більше!

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube