Без світла більше 8 годин. Яка ситуація з електроенергією у Львові та області

Читать на русском

Під час повітряної тривоги енергетики не можуть перебувати на енергооб’єктах, адже їх може атакувати ворог

Читать на русском
Без світла більше 8 годин. Яка ситуація з електроенергією у Львові та області
Ситуація в енергосистемі України залишається складною

Під час повітряної тривоги енергетики не можуть перебувати на енергооб’єктах, адже їх може атакувати ворог

У Львові та області тривають аварійні відключення світла. Наразі його вимикають кожні 4 години по 8 годин. Графіки відключень, що були введені раніше — не діють.

Про це повідомили у "Львівобленерго". У Львові та області тривають аварійні відключення відповідно до обсягів, які визначені розпорядженнями "Укренерго". Виділений ліміт навантаження для Львівщини покриває лише 50% загальних потреб області. Це наслідок ворожих обстрілів енергетичної інфраструктури та дефіциту потужності в енергосистемі України.

Кому відключають електроенергію

Під аварійні відключення потрапляють більшість споживачів Львівської області, окрім об’єктів критичної інфраструктури. Графіки відключень, що були введені раніше — не діють. Важливо, що у зв’язку із важкою ситуацією в енергосистемі з переліку критичної інфраструктури вже вилучені низка об’єктів — такі як поліклініки, котельні, станції зв’язку, правоохоронні органи.

На скільки часу відключають електроенергію

Орієнтовно разова відсутність електроенергії складає 8 годин, далі протягом 4 годин світло буде. Після цього знову очікується відключення на 8 годин. Якщо у певний момент ситуація в енергосистемі стає кращою і є можливість подати електроенергію на довший період — енергетики це роблять. Однак періодичність 8 годин без електроенергії та 4 години з електроенергією наразі зберігається.

Що робити, якщо електроенергію вже мали подати, але світла досі немає

Можливе збільшення часу відключення орієнтовно на годину (8 + 1 годину), зважаючи на необхідність доїзду оперативних бригад до підстанцій. Окрім цього, під час повітряної тривоги енергетики не можуть перебувати на енергооб’єктах, адже їх може атакувати ворог. Це теж може збільшити перерву в електропостачанні.

Куди дзвонити

Якщо ви бачите, що світла немає вже більше ніж 9 годин, або ж сусідні будинки, які вимикають разом з вашим, вже мають електроенергію, а у вас немає — ймовірно сталося пошкодження електромереж і про це потрібно повідомити енергетиків.

Найшвидше це можна зробити у чат-ботах "Львівобленерго" у Telegram та Viber (посилання). Тут оберіть свій особовий рахунок, натисніть кнопку "Немає світла" і ви зможете оформити заявку, яка напряму потрапить у диспетчерську службу. Окрім цього, ви можете звернутися на цілодобову гарячу лінію за номерами: 0-800-30-15-68, 067-333-15-68, 050-460-15-68, 093-170-15-68, (032) 290-75-68.

Чи можна користуватись електроенергією в повному обсязі після включення

У час, коли електроенергія подається, людей просять використовувати її лише для найнеобхідніших потреб — зарядка телефонів, павербанків. Не вмикайте потужні прилади, без яких можна обійтись — духовки, порохотяги, бойлери, посудомийні машини та інші. Адже ситуація в енергосистемі України залишається складною.

Яка зараз ситуація в енергосистемі України

Станом на 30 листопада виробники електроенергії забезпечують 73% споживання електроенергії в Україні. Дефіцит потужності складає 27%.  Графіки відключень складають та безпосередньо застосовують обленерго. При цьому обмеження мають застосовуватися рівномірно між споживачами. Перелік обленерго можна знайти за посиланням. Загальний дефіцит в енергосистемі – це наслідок семи хвиль ракетних ударів окупантів по енергетичній інфраструктурі країни. Ощадливе використання електроенергії дозволить менше застосовувати обмеження, спрямовані на попередження аварій, а також дасть змогу енергетикам зосередитися на ремонтах пошкоджених об’єктів, які ускладнюються з кожною наступною ракетною атакою.

Нагадаємо, за розповсюдження фото і відео обстрілів в Україні будуть жорстко карати. Крім того, Зеленський назвав регіони, в яких найважча ситуація з електрикою.

Також Інформатор писав, чи планують українці у разі блекауту змінювати місце проживання. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.