На Одещині викрили посадовця Державної митної служби, який намагався заробити на військовозобов'язаних чоловіках, обіцяючи їм нелегальний виїзд до Молдови
На Одещині затримали посадовця Державної митної служби, який мав переправити трьох ухилянтів за $10 000 до Молдови. Усю схему йому обламав прикордонник, який здав компанію, коли йому запропонували хабар за транзит. Тепер замість грошей, про які так мріяв затриманий, йому може загрожувати 9 років позбавлення волі.
Як повідомляє пресцентр ДБР, посадовця одного з відділів ГУ Державної міграційної служби в Одеській області викрили разом з Нацполіцією та Держприкордонслужбою. Він намагався організувати незаконну схему заробітку на ухилянтах.
У липні 2024 року виконувач обов’язків начальника відділу ДМС розпочав переговори з прикордонником, щоб той допоміг йому переправляти військовозобов'язаних чоловіків до Республіки Молдова. План полягав у тому, щоб оминути офіційні пункти пропуску. Однак прикордонник одразу доповів про протиправну пропозицію своєму керівництву та повідомив правоохоронців.
Посадовець ДМС шукав через соціальні мережі чоловіків, які хотіли незаконно покинути країну, і вимагав за свої послуги 10 тисяч доларів США з кожного. Він домовився з трьома клієнтами та отримав від них 30 тисяч доларів, з яких 9 тисяч доларів передав прикордоннику.
Очікуючи легкого збагачення, посадовець навіть склав лист-бажання російською мовою: "Я желаю богатства, я желаю успеха, счастья, золота, серебра, изобилия, здоровья, помощи и чтобы деньги пришли в мою жизнь. Я желаю всего этого, и так тому и быть". Однак 23 липня 2024 року правоохоронці затримали його під час передачі обумовленої суми.
Трьох військовозобов’язаних чоловіків передали прикордонникам для подальшого оформлення адміністративних протоколів. Під час обшуків у посадовця було виявлено понад 20 тисяч доларів США.
Йому повідомлено про підозру в організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України (ч. 3 ст. 332 КК України). Наразі вирішується питання щодо обрання йому запобіжного заходу та відсторонення від посади. Санкція статті передбачає покарання до 9 років позбавлення волі. Процесуальне керівництво здійснює Одеська обласна прокуратура.
Київ хоче вирішити питання щодо тих ухилянтів, яким Молдова відмовила у притулку, але які не повертаються до України. Нагадаємо, що кордони України з Молдовою та Румунією залишаються найбільш популярними для спроб незаконного перетину.
Речник прикордонної служби України Андрій Демченко повідомляв, що дані прикордонної поліції Молдови та Румунії свідчать, що в ці країни нелегально потрапили понад 30 тисяч українських чоловіків з початку російського вторгнення. І хоча прикордонні служби сусідніх країн обмінюються з Україною інформацією про тактику нелегального перетину, не всі повертають або депортують спійманих українців-втікачів.
7 липня у ДПСУ повідомили, що ухилянти змінили тактику, за допомогою якої вони намагаються перетнути кордон. Тепер вони збирають групи з 20-40, або навіть більшої кількості людей. Саме такими великими групами вони йдуть на прорив державного кордону України. А у Нацполіції назвали головних схемщиків, які переправляють втікачів за кордон, та вразили ростом тарифів на переправу.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.
Для отримання або підтвердження статусу "критично важливого", підприємство повинно відповідати трьом критеріям