Крах банків Silicon Valley Bank та Signature Bank змусив уряд США вдаватися до надзвичайних заходів, аби врегулювати кризу
Банкрутство одразу двох великих банків у США сколихнуло громадськість. Уряд та фінансові регулюючі органи докладають зусиль, аби владнати проблему та заспокоїти вкладників. Водночас частина політиків та бізнесменів на чолі з експрезидентом Дональдом Трампом вважають, що Сполучені Штати стоять на порозі «Нової Великої депресії», тому потрібно вдаватися до рішучих дій. Акції банківського сектору в Америці впали на тлі панічних настроїв.
Вкладники стурбовані банкрутством банків Silicon Valley Bank ("Банк Кремнієвої долини") та Signature Bank. Влада намагається заспокоїти громадян і припинити паніку, повідомляє Reuters. Президент США Джо Байден виступив зі зверненням щодо ситуації в американській банківській системі.
«Американці можуть бути впевнені, що банківська система в безпеці. Ваші депозити будуть там, коли вони вам знадобляться», — сказав Байден.
Банкрутство SVB стало найбільшим з часів світової фінансової кризи 2008 року. У банку зберігали свої активи інвестори в криптовалюти та стартапи.
За словами Байдена, усі вкладники зможуть отримати кошти, які були на їхніх депозитах. Американські регулятори втрутилися в роботу банків із надзвичайними заходами, аби врегулювати кризову ситуацію. Влада гарантує вклади в обох банках, обіцяє створити новий механізму для надання банкам доступу до надзвичайних фондів, а також мають намір спростити доступ банків до кредитів Федрезерву в надзвичайних ситуаціях.
США продовжить нагляд за великими банками, щоб уникнути подібної ситуації. За словами американського президента, винні в ситуації будуть притягнуті до відповідальності, керівників звільнять. Водночас, каже Байден, інвестори, які викупили акції банків, втратять свої кошти, оскільки свідомо йшли на ризик.
«Так і працює капіталізм», — заявив Байден.
Експрезидент США Дональд Трамп заявив, що США стоять на порозі нової Великої депресії з вини Байдена. Так він прокоментував банкрутство банків у США.
«Виходячи з того, що відбувається з нашою економікою, Джо Байден стане Гербертом Гувером (президент США з 1929 по 1933 рік - ред.) сучасної епохи. У нас буде Велика депресія, набагато сильніша, ніж у 1929 році. Доказ — банки вже почали банкрутувати», — написав він у своїй соцмережі Truth Social.
Водночас Reuters пише, що частково причиною кризи є скасовування законодавства, запровадженого, щоб не допустити повторення ситуації, коли банки США спровокували глобальну фінансову кризу у 2008 році. Частину цих законів скасували у 2018 році за президента Трампа.
Вище керівництво банку JPMorgan вважає, що план адміністрації Байдена може виправити ситуацію, але ринки не заспокояться, аж доки Федрезерв не прийме рішення підняти процентну ставку.
США пережили банкрутство потужних банків Silicon Valley Bank (SVB) та Signature Bank. Акції фінустанов впали більш ніж на 60 %. У понеділок, 13 березня, регулятори закрили ще й Signature Bank. Акції американських банків різко пішли вниз після виступу президента США Джо Байдена, присвяченого ситуації в американській банківській системі після краху Silicon Valley Bank та Signature Bank.
Як падають акції банків США:
Крім того, акції банків сильно падають і в ЄС:
Водночас, пише Bloomberg, акції деяких регіональних банків у США все ще зростають. Загалом, крах SVB матиме «широкомасштабні несприятливі наслідки» для юридичних та фізичних осіб, які мають кредити. Але середній та великий бізнес не постраждає.
Інформатор писав про те, що банкрутство Silicon Valley Bank може запустити світову фінансову кризу. Раніше ми писали про те, що наслідки банкрутства наслідки банкрутства SVB спричинили паніку по всьому світі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.