Крах американського банку SVB: наслідки банкрутства спричинили паніку по всьому світу

Читать на русском

Банк SVB мав філії у Великобританії, Китаї, Данії, Німеччині, Індії, Ізраїлі та Швеції

Читать на русском
Крах американського банку SVB: наслідки банкрутства спричинили паніку по всьому світу
Крах SVB може мати далекосяжні наслідки для технологічної індустрії в цілому

Банк SVB мав філії у Великобританії, Китаї, Данії, Німеччині, Індії, Ізраїлі та Швеції

Наслідки банкрутства американського Silicon Valley Bank починають поширюватися по всьому світу. Вони викликають паніку у стартапів та інвесторів у Британії, Канаді, Індії та Китаї. Про ситуацію, яка наразі відбувається навколо банку, пише Bloomberg.

Видання зазначає, що у Великій Британії підрозділ SVB має бути оголошений неплатоспроможним, Він вже припинив торгівлю та більше не приймає нових клієнтів. 11 березня керівники близько 180 технологічних компаній надіслали листа канцлеру казначейства Британії Джеремі Ханту із закликом втрутитися в ситуацію. В листі заявляють, що криза почнеться в понеділок, 13 березня, тому варто зробити щось до цього дня.

"Як і в США, деякі депозити SVB у Великій Британії застраховані, але поки незрозуміло, коли ці кошти будуть доступні. Більш серйозне занепокоєння серед інвесторів полягає в тому, що крах SVB призведе до обмеження майбутнього фінансування венчурного капіталу у Великій Британії, де бізнес уже й так загальмований Brexit", - пише Bloomberg.

Технологічні лідери Азії також намагаються оцінити потенційні наслідки банкрутства банку. Аналітики на чолі з Лю Чженнінгом з China International Capital Corp попереджають, що не можна недооцінювати вплив інциденту з SVB на технологічну галузь. За їх словами, депозити мають вирішальне значення для технологічних стартапів, оскільки вони зазвичай потребують багато готівки для оплати значних витрат, включаючи витрати на дослідження, розробки та зарплату персоналу.

Крах SVB також викликав занепокоєння щодо регуляторного нагляду за банками, особливо тими, які обслуговують технологічну галузь. Деякі експерти закликають до більш жорсткого регулювання, щоб запобігти ще одному подібному краху, в той час, як інші стверджують, що таке регулювання може придушити інновації.

Видання наголошує, що наслідки банкрутства SVB, ймовірно, триватимуть довго. Багато засновників і співробітників стартапів зараз стикаються з невизначеним майбутнім, а крах банку може мати далекосяжні наслідки для технологічної індустрії в цілому. Наразі ще належить з'ясувати повний обсяг збитків, завданих банкрутством SVB.

Банкрутство Silicon Valley Bank.

11 березня стало відомо, що в США збанкрутував Silicon Valley Bank (SVB). Як пише The New York Times, це стало найбільшим банкрутством з часів економічної кризи 2008 року і другим за величиною в історії США. SVB займав 16-е місце за активами у США і був одним із найвідоміших кредиторів у галузі технологічних стартапів.

Повідомляється, що проблеми у банку почалися після закриття аналогічної кредитної організації, що інвестує у стартапи – Silvergate Bank. Це викликало стурбованість на ринку та стрімкий розпродаж інвесторами галузевих акцій. 8 березня 2023 року клієнти SVB різко збільшили обсяги зняття коштів, після чого банк вжив екстрених заходів. Щоб розплатитися з вкладниками, банк змушений був продати частину активів і втратив на цьому майже 2 млрд доларів. Це викликало паніку серед ключових венчурних фірм, які порадили компаніям вивести свої гроші з банку.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.