"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
"І поки весь світ чекає на диво від Трампа, дай Бог, ми з вами маємо не чекати, ми маємо не втрачати стійкості. Ми маємо пахати. Треба працювати кожен день, всім народом на стійкість всієї держави. Порізно виграти у цій битві просто неможливо"
Сонце увійде в активний і заповзятливий знак Стрільця: підвищиться наш ентузіазм, енергійність, бажання діяти, змінювати своє життя
Артист презентував нове музичне відео «7000 АЛЛО» у якому постав у стильних образах, зовсім незвичних для свого іміджу. Ця робота стала фундаментом для нового творчого напрямку виконавця.
За кредитом банк звернувся до дочки
Після смерті чоловік залишив борг по кредиту у ПриватБанку – понад 6 тисяч гривень. Банк вирішив, що його дочка мала б віддати гроші за батька. Тому що вона, нібито, постійно проживала з ним. Проте виявилося, що заповіт був складений на її брата. За законом, зі смертю боржника зобов`язання з повернення кредиту включаються до складу спадщини.
В травні 2020 року ПриватБанк звернувся до Фрунзенського райсуду Харкова з позовом до жінки. В ньому йдеться про те, що її батько використав частину кредитного ліміту на картці. Коли він помер у 2017 році, то заборгованість складала 6 тис. 095,82 грн.
Банк вирішив, що його дочка мала б віддати гроші за батька. Не дивлячись на те, що вона не прийняла його спадщину.
У відповідь на це жінка подала зустрічний позов до ПриватБанку. Вона заявила, що банк погано шукав спадкоємців. Тому що вона спадщину після смерті батька не приймала, а заповіт складений на ім`я її брата. Через це вона просила суд стягнути на її користь моральну шкоду у 100 тис. грн.
Крім того, жінка просила суд, щоб банк пред’являв претензії щодо кредитної заборгованості до її брата. А їй дав спокій.
Представник банку у суді наполягав на тому, що гроші мала повертати дочка. Нібито вона постійно проживала із батьком. Такий висновок банк зробив на підставі їх однакових адрес реєстрації. Для того, аби все перевірити, суд витребував копію спадкової справи та отримав інформацію про склад сім’ї.
Як з’ясувалося, дочка померлого у право на спадщину не вступала. А на момент смерті батька не була зареєстрована з ним в одній оселі.
Згідно із законом, зі смертю боржника зобов`язання з повернення кредиту включаються до складу спадщини. Відповідно до заповіту, чоловік залишив все майно, де б воно не було і з чого б воно не складалось та все, на що він за законом мав право, своєму синові. Той звернувся до нотаріуса щодо спадщини у вересні 2017 року.
Коли суд перейшов до розгляду моральної шкоди, то жінка розповіла, що після отримання листа про кредит вона неодноразово зверталась до різних підрозділів ПриватБанку з поясненнями що вона не є спадкоємцем. Розповідала, що не приймала спадщину та не проживала з ним разом на час смерті.
Вона наполягала, що через помилку була змушена витрачати багато часу на розв'язання питання, їй доводилось відпрошуватись з роботи. Усі поїздки відбувались під час ковідного карантину, коли був обмежений рух транспорту. А це створювало багато незручностей.
Суд врахував, що їй довелося добряче побігати між відділеннями банку, нотаріусом та судом і вирішив, що ПриватБанк має компенсувати моральну шкоду в 3 тис. грн.
Проте, банк подав скаргу на це рішення. І судді з цим погодились. За їх оцінкою, те, що банк помилився у визначені спадкоємця не можна вважати достатнім для того, щоб зобов’язати виплачувати моральну шкоду. Тому у липні 2021 року судді Харківського апеляційного суду постановили відмовити у стягненні моральної шкоди.
Інформатор розповідав як забрати пенсію померлого з ПриватБанку.
Олена Скобцева