Очевидно, коли Трамп поговорить з Путіним, для нього стане зрозумілим, що з РФ немає сенсу домовлятись про щось. І що треба просто трошки ще додати спроможності Україні нанести мілітарні поразки Росії
Пісня заснована на реальних подіях. Черговий актуальний гумористичний шедевр Богдана Процишина, цього разу за будь-яким романом Михайла Булгакова.
Жінка хотіла отримати пенсію померлого чоловіка
Отримати гроші з рахунку померлого клієнта банку можна за заповітом або за рішенням суду. Проте, жінка хотіла отримати пенсію за три місяці за… довідкою про склад сім’ї. І дивувалася, чому у ПриватБанку та Пенсійному фонді їй відмовляють. Моральну шкоду вона оцінила в більше ніж 90 тисяч гривень.
В сім’ї помер чоловік, який отримував пенсію на картку ПриватБанку. В липні 2021 року його жінка звернулася до Пенсійного фонду та банку, щоб вони не нараховували пенсію померлого за той місяць на картку.
Також, жінка просила Пенсійний фонд та ПриватБанк виплатити їй недоотриману пенсію чоловіка за квітень, травень та червень 2021 року. Їй відповіли, що отримати гроші вона зможе за заповітом або за рішенням суду.
Проте, жінка так не зробила, а пішла до суду. В листопаді 2021 року вона подала заяву до Жовтневого райсуду Дніпропетровська (це юридична назва установи, яку поки що, як назву міста Дніпра не змінили – ред.). У позові жінка просила суд захистити права її приватної власності і виплатити їй пенсію померлого чоловіка – 16 тис. 972,51 грн.
Також, роз’яснення банку щодо неможливості віддати гроші без заповіту розцінили як моральну шкоду. Її розмір у позові склав 45 тис. 353,10 грн окремо щодо Пенсійного фонду, і окремо від ПриватБанку. Тобто, моральна компенсація за невиплату пенсії оцінювалася всього у 90 тис. 706 грн.
Під час судових засідань представники компаній наполягали, що виплачувати гроші з банківських рахунків померлих можна лише в порядок та спосіб, визначений законодавством. Тобто або за заповітом, або за рішенням суду.
Але підтвердити родинний зв’язок з померлим жінка намагалася довідкою про склад сім`ї. Все вирішилося після того, як у травні 2022 року жінка отримала свідоцтво про право на спадщину. Крім іншого, воно складалося з грошей на рахунку у ПриватБанку. У той же день жінці як спадкоємиці перерахували 16 тис. 972,51 грн.
Суддя зазначила, що члени сім`ї повинні звернутися за виплатою пенсії померлого протягом шести місяців з дня відкриття спадщини. І відмова банку у виплаті коштів з рахунку померлого чоловіка без документу про спадщину була цілком обґрунтованою. Тобто, банк діяв відповідно до законодавства.
Тому 29 вересня 2022 року суддя Жовтневий райсуду Дніпропетровська ухвалила, що ПриватБанк та Пенсійний фонд нічого жінці не винні. На момент підготовки матеріалу на це рішення скаргу не подавали.
Інформатор писав, що перед окупацією Криму чоловік зробив вклад у ПриватБанк, а потім повертав його через суд.
Олена Скобцева