Повномасштабна війна РФ проти України підштовхнула розвиток вітчизняного NFT-ринку
За останні кілька років вартість NFT-ринку зросла в кілька разів. Користувачі охоче купують унікальні зображення, аудіозаписи, файли та інші об'єкти, відзначені сертифікатом NFT. В окремих випадках суми угод сягають мільйонів доларів. Серед українських NFT також є лідери, саме про них Інформатор і поведе мову.
Поки що український ринок NFT дещо відстає від світового. Та повномасштабне вторгнення Росії в Україну вплинуло на цей сегмент ринку, підштовхнувши його розвиток. За останні кілька місяців сформувався своєрідний тренд — користувачі з усього світу купують українські NFT, щоб підтримати нашу країну у складний для неї час.
Вартість: $ 6,7 млн
Навесні минулого року з аукціону організації Ukraine DAO було продано NFT-токен у вигляді прапора України. Виручені кошти були перенаправлені до українського благодійного фонду "Повернись живим", співробітники якого допомагають військовим та забезпечують їх матеріально-технічними засобами.
Вартість: $ 1,047 млн
Відео Coffin Dance з танцюючими носіями трун стало вірусним ще 2020 року. Через два роки NFT-токен у вигляді гіфки мема Coffin Dance було продано за 327 ETH або 1 047 806 доларів.
Не останню роль у цьому відіграло українське PR-агентство Zlodei Advertising, співробітники якого протягом року вели переговори з авторами оригінального ролика – Бенджаміном Айду и Метью "DigiNeko" Ордриком з африканської Гани. До речі, останні отримали $ 500 тисяч. Ще $ 250 тисяч було переведено у фонд "Повернися живим".
Вартість: $ 10,3 тисяч
NFT-колекція під назвою AZOV присвячена героїчним бійцям полку "Азов", які протягом багатьох днів захищали та продовжують захищати Маріуполь. У середньому, користувачі купують зображення з цієї колекції по 0,15-0,25 ETH. Проте за одну з картинок заплатили набагато більше – 5 WETH або $10,3 тисяч за курсом на момент покупки.
Сума продажу: $ 2,5 тисячі
Українське Yutube-шоу "Телебачення Торонто" продало на криптоаукціоні свій мем "Жуй сраку" як NFT-токен. Це короткий ролик, у якому ведуча в образі пенсіонерки каже саме цю фразу.
Мем продали на аукціоні за 1,1111 Ethereum, що на момент покупки становило понад $ 2,5 тисячі. Відео виставили на продаж у вигляді невзаємозамінного токена, і тепер ролик уже має нового власника.
Лише за рік ринок NFT виріс на 18 000%. Згідно зі статистикою Dune Analytics, в середньому за місяць користувачі по всьому світу проводять операції з незамінними токенами на суму від $150 млн.
NFT – одна з новітніх технологій, що прийшла до нас зі світу блокчейну. А відтак, спершу розшифруємо, що ж таке цей загадковий блокчейн. У буквальному перекладі – це "ланцюжок транзакцій". А отже, база даних, в якій зафіксовані всі записи про угоди купівлі-продажу валюти, біткоїнів або токенів між користувачами. Суть в тому, що на практиці при належному наборі знань та умінь можна відстежити весь ланцюжок переходів конкретного активу з рук в руки.
Токеном в той же час є будь-який цифровий актив, зображення, пісня, текст, оцифрована копія предмета з офлайн-світу. Це певний унікальний товар. Токен не є криптовалютою або грошима в будь-якому звичному розумінні слова. Однак, унікальний токен можна продати, причому за великі гроші.
NFT (Non-fungible token = незамінні токени) – це особливий вид активів, запис у блокчейні, за допомогою якого можна оцифрувати товар або предмет: картинку, аудіофайл, предмет чи навіть мем. Фактично, це цифровий сертифікат, який підтверджує унікальне та ексклюзивне право володіння будь-яким діджітал-активом.
Відмінність біткоїну і токена в тому, що всі біткоїни приблизно однакові, а кожен токен – унікальний і вся цінність полягає в ексклюзивності кожного з них.
Раніше Інформатор розповідав, що Тіна Кароль випустить свій NFT-токен у вигляді відбитка пальця і сторгує його на аукціоні.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.