Український посол сподівається на диво, однак навряд чи слід його чекати
Австралія зняла з експлуатації 45 гелікоптерів MRH-90 Taipan для подальшої утилізації. Однак Україна зробила запит на отримання цих гелікоптерів, причому ще в грудні 2023 року. Наразі Київ тисне на Канберру, аби ця техніка потрапила до ЗСУ замість того, аби опинитися на звалищі.
Український посол в Австралії Василь Мирошниченко "чекає на чудо". Втім, навряд чи йому судилося статися, пише АВС.
Відомо, що гелікоптери MRH-90 зняли з експлуатації у вересні 2023 року після того, як під час навчань у Квінсленді загинули чотири військовослужбовці. Україна, не дивлячись на це, попросила Канберру передати їх, однак місцевий уряд все ж вирішив списати техніку.
"Австралійський уряд чомусь хоче, щоб ми всі, платники податків, заплатили близько 2 мільярдів доларів, щоб демонтувати їх, поховати в австралійській землі, забруднювати навколишнє середовище замість того, щоб допомогти другові в біді", - заявив один з учасників проукраїнського мітингу в Австралії, де вимагали віддати гвинтокрили ЗСУ.
Тим часом співголова Австралійської федерації українських організацій Катерина Аргіру наголосила, що гелікоптери стали б дуже корисними на фронті. Адже оборонцям бракує повітряної техніки.
"Росія має повну перевагу в повітрі над Україною, і ті 45 вертольотів Taipan можуть опинитися на українській лінії фронту, це матиме дуже велике значення", - зазначила Аргіру.
Український посол в Австралії Василь Мирошниченко висловив сподівання, що можливість передати гелікоптери Україні все ще є. Він "сподівається на чудо". Втім, офіційний Києв так і не отримав згоди Канберри на своє прохання.
Taipan - це відносно новий багатоцільовий бойовий гелікоптер, розроблений французькою компанією Airbus Helicopters. Цей гелікоптер є одним з найбільш передових і сучасних літальних апаратів світу, хоча перші моделі були випущені ще в 1995 році.
Основні характеристики Taipan включають:
- Максимальна швидкість: 324 км/год;
- Дальність польоту: 800 км;
- Максимальна висота польоту: 6 000 м;
- Вантажопідйомність: до 5 тонн;
- Екіпаж: 2 особи;
- Кількість пасажирів: до 16 осіб.
Taipan використовується для багатьох різних завдань, включаючи бойову підтримку, розвідку, пошук і порятунок, а також для виконання медичних евакуаційних місій. Цей гелікоптер оснащений передовою електронною системою управління, яка дозволяє йому працювати в будь-яких умовах.
Taipan також відомий своєю високою маневреністю і здатністю працювати в складних умовах. Він є одним з найбільш надійних і безпечних гелікоптерів світу, завдяки своїм передовим системам безпеки і автоматичного керування.
Ці "пташки" з Австралії стали б у нагоді ЗСУ. Чому Канберра відмовляється відповідати на запит України, наразі незрозуміло.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.