Україна хоче отримати від Австралії майже півсотні гелікоптерів, які таємно ріжуть на металолом

Вартість кожного вертольота на вторинному ринку становить близько 20 мільйонів доларів

Гелікоптер MRH-90 Taipan
Україна офіційно зробила запит на отримання 45 гелікоптерів MRH-90 Taipan

Україна сподівається отримати 45 військових гелікоптерів типу Taipan, які Австралія утилізує і ріже на металолом. Відповідний запит Київ зробив до австралійського уряду. Гелікоптери перебувають у хорошому стані, попри свій вік.

Як повідомляє видання Asia Pacific Defence Reporte, військові техніки таємно розбирають 45 армійських багатоцільових вертольотів Taipan і закопують компоненти на об'єкті оборони. Десятитонні двомоторні Taipan розбирають на частини, а не розрізають, оскільки їхня конструкція з вуглецевого волокна є дуже міцною. 

"Вартість кожного вертольота на вторинному ринку становить близько 20 мільйонів доларів, тому було ухвалено рішення знищити їх по-тихому в надії, що ніхто не помітить", — йдеться у матеріалі.

Однак міністр оборони Річард Марлес заявив, що гелікоптери будуть утилізовані таким чином, щоб максимізувати їхню цінність. Видання зазначає, що федеральний уряд Австралії нещодавно отримав запит на передачу даних гелікоптерів Україні.

Що відомо про гелікоптери MRH-90 Taipan

MRH-90 (Taipan ) — це двомоторний багатоцільовий армійський гелікоптер середнього розміру. Був розроблений у відповідь на вимоги НАТО до бойового гелікоптера, який також міг би використовуватися у військово-морському середовищі. Перші літаки були прийняті на озброєння 18 грудня 2007 року, тобто машинам не може бути більше, аніж 16 років.
 
Гелікоптер MRH-90 замінив в Австралії наявний парк гелікоптерів ADF Black Hawk і Sea King зі збільшеними та покращеними можливостями, здібностями та можливостями для задоволення потреб. Можливості MRH-90 мають більше вбудованих функцій безпеки, які відповідають вимогам або перевершують їх, та використовують новітні технології, включаючи композитні матеріали та електродистанційні системи, які забезпечили ефективніше обслуговування.
 
Виробництво гелікоптерів NH90 здійснюється групою "NH індастрі", до якої входять компанії франко-німецька "Єврокоптер" (62,5 %), італійсько-британська "Агуста/Уестленд" (32 %) та голландська "Сторк Фоккер" (5,5 %).
 

Інша військова допомога з Австралії

Австралія є одним за найбільших спонсорів України у війні з-поміж країн, які не є членами НАТО. Канберра надавала боєприпаси, оборонне обладнання та бронетехніку. 

У липні Австралія заявила про новий пакет військової допомоги, у який увійшли 30 захищених мобільних машин Bushmaster.  Ці автомобілі добре зарекомендували себе, як транспортний засіб  для переміщення піхоти та евакуації.
 
Австралійська оборонна компанія Electro Optic Systems уклала контракт з українським державним зовнішньоторговельним підприємством "СпецТехноЕкспорт". Він передбачає постачання в Україну до ста систем дистанційного озброєння (RWS).
 
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 
 
Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube