У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
"Ця пісня про кохання, складнощі в стосунках, випробування, надію на краще попри всі негаразди та про силу рухатись далі. Глибокі емоції, текст, дещо мрійливий приспів створюють відчуття віри у світле майбутнє, де щастя можливе. P.S. Не переймайтесь, пишу пісні не тільки про історії зі свого життя, а й із життя інших людей, або ж вигадую ситуації. І ця пісня саме такого сюжету".
Air Defender 2023 — стали найбільшими навчаннями повітряних сил в історії НАТО
Блок НАТО завершив у Німеччині свої навчання військово-повітряних сил під назвою Air Defender-2023. Захід виявися найбільшим розгортанням військово-повітряних сил в історії Альянсу. Навчання за участю 250 літаків з 25 країн пройшли "абсолютно гладко".
Про це заявив інспектор німецьких Військово-повітряних сил Інго Герхартц, передає n-tv. Виступаючи на авіабазі Ягель в Шлезвіг-Гольштейні, Герхарц зазначив, що план навчань вдалося виконати на цілих 90%, це 1800 із 2000 запланованих польотів, що "все ще є найвищим показником для таких масштабних навчань". До того ж в один день літаки були приземлені з міркувань безпеки через грозу.
"Навчання увінчалися повним успіхом. Завдяки гарному плануванню німецьких диспетчерів не було жодного скасованого рейсу у цивільному повітряному сполученні, а затримки були лише в межах декількох хвилин", — зазначив інспектор.
За його словами, десятиденні маневри повітряних сил Альянсу підтвердили, здатність країн-членів НАТО скооперуватися, перекинути велику кількість військової техніки за кілька днів та при цьому не спричинити перебоїв у цивільному повітряному русі. У підсумку, Герхартц заявив, що навчання Air Defender стали свідченням того, що через своє геостратегічне, географічне і геополітичне положення Німеччина повинна розглядати себе як центр і бути здатною приймати в себе сили НАТО
Найбільші в історії навчання ВПС НАТО стартували 12 червня і тривали до 23. У них взяли участь приблизно 10 тисяч учасників із 25 країн світу. Проведення навчання ініціювали ще у 2018 році частково як відповідь на російську окупації українського Криму, яка відбулася у 2014 році. Відповідно зараз проведення Air Defender-2023 посилило взаємодію між підрозділами й покращило взаємодію між країнами Альянсу.
Пані Посол США в Німеччині Емі Гутманн розповіла, що навчання безсумнівно демонструють "спритність і швидкість союзних сил". З її слів, Air Defender-2023 мають на меті надіслати певний меседж країнам, включно з Росією, про те, що НАТО готове до будь-якої агресії.
Нагадаємо, в Україні катастрофічно не вистачає авіаційної підтримки. Без винищувачів контрнаступ ЗСУ є менш ефективним та більш небезпечним для наших воїнів, які не мають прикриття з повітря. Попередньо, партнери пообіцяли передати Україні перші американські винищувачі F-16 лише на початку 2024 року. Однак за прогнозами Резнікова, Україна буде готова розгорнути винищувачі F-16 вже восени чи взимку цього року. Передачу цих літаків планують на кінець 2023 року з урахуванням термінів підготовки пілотів, а їх вже почали навчати. Нині коаліція країн Заходу обирає державу, де проходитимуть навчання український пілотів на винищувачах F-16. Найімовірніше, це відбуватиметься в Румунії.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.