У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Компанія Lockheed Martin готова допомогти з передачею Україні винищувачів F-16 та навчанням управлінню військовою технікою
Головний операційний директор американської компанії Lockheed Martin Френк Сент-Джoн перекoнаний, що українські військові пілoти здатні швидко oпанувати управління винищувачами F-16, а компанія готова покрити усі потреби ЗСУ у бойових літаках цього типу.
Сент-Джoн додав, що військовослужбовці ЗСУ "дуже швидко" навчилися використoвувати протитанкові ракетні комплекси Javelin та керовані ракети GMLRS та "застосовували їх з великою ефективністю".
"Тoму я впевнений, що українські пілоти освоять F-16 і зможуть користуватися ними дуже ефективно у короткий термін", - заявив Сент-Джон в інтерв'ю, опублікованому у британській газеті Financial Times, в понеділок, 19 червня.
Тoпменеджер додав, що Lockheed Martin готова допомогти з передачею Україні винищувачів F-16, а також з навчанням керуванню військовою технікою, проте переговори з цього питання ведуть Київ безпосередньо з Вашингтоном та іншими західними партнерами.
"Ми готові не лише задовольнити потреби у нових F-16, а й надати будь-які модифікації F-16, а також навчання, обладнання та системи", - заявив він.
При цьому компанія зацікавлена у створенні свого представництва в Україні чи одній із сусідніх країн після війни.
"Коли бойові дії закінчаться, буде потрібна постійна присутність для навчання та обслуговування. Було б логічно, щоб усе це відбувалося в Україні або поряд з нею", - сказав Сент-Джон.
За підсумками "Рамштайну-13" стало відомо, що до липня цього року партнери України планують затвердити програму навчання українських пілотів, інженерів та техніків на винищувачах F-16. Навчання проводитиметься у спеціально створеному центрі, розташованому в одній з європейських країн.
Підсумовують переговори, глава Міноборони України Олексій Резніков додав, що авіаційна коаліція відбулася.
Я можу це вже стверджувати, оскільки Нідерланди й Данія офіційно підтвердили своє лідерство і готовність забезпечити навчання наших пілотів, інженерів та техніків для опанування літаків F-16. Сполучені Штати також офіційно підтримують цю ініціативу, - заявив Резніков.
За словами Резнікова, крім Данії та Нідерландів, інші країни висловили свою готовність долучитись до цієї коаліції, надаючи фінансову або технічну підтримку.
Згідно з планами, програма навчання повинна бути підготовлена й затверджена до Вільнюського саміту НАТО, який відбудеться у липні.
Нагадаємо, раніше Інформатор повідомляв, що українські пілоти розпочали навчання на американських винищувачах F-16.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.