Навчання проводитиме компанія Lockheed Martin, яка виробляє винищувачі
Коаліція країн Заходу обирає державу, де проходитимуть навчання український пілотів на винищувачах F-16. Найімовірніше, що вони відбудуться в Румунії.
Про це повідомляє видання Politico. Зазначається, що група вже працює над укладенням контракту на проведення тренувальних польотів на полігоні в Румунії.
Навчання проводитиме компанія Lockheed Martin, яка виробляє винищувачі. Подробиці про програму з’являлися вже відтоді, як її підтримав президент США Джо Байден.
Багатонаціональні зусилля з навчання очолюють Нідерланди та Данія. Втім партнери наразі ще не вирішили, яка саме країна надасть літаки, які необхідні для тренувань.
“Європейські офіційні особи не підтвердили і не спростували, що обговорюється пропозиція про навчання українських пілотів у Румунії. Представник міністерства оборони Нідерландів сказав тільки, що партнери працюють над створенням навчального центру F-16 у Східній Європі. Але дискусія про те, яка країна пожертвує літаки, ще не врегульована”, – йдеться у матеріалі.
Відомо, що ВПС Румунії експлуатують парк із 17 вживаних F-16, які були придбані у Португалії. Ще 32 літаки купують в Норвегії. Нещодавно Бухарест затвердив план закупівлі більш досконалих F-35.
Крім того, держава відіграє вирішальну роль у місії НАТО з охорони повітряного простору за допомогою міжнародної оперативної групи, яка займається постійним патрулюванням європейського неба. Країни альянсу постійно намагаються перехопити російські літаки, які літають у цьому регіоні.
В Міноборони Румунії поки не підтвердили, але й не спростували інформацію, що країну розглядають для навчань. У середу, 21 червня, у Міністерстві зазначили, що вони вітають ініціативу зі створення коаліції союзників по НАТО для навчання пілотів F-16.
За прогнозами Резнікова, Україна буде готова розгорнути винищувачі F-16 восени чи взимку. Передачу цих літаків планують на кінець 2023 року з урахуванням термінів підготовки пілотів. Також, пояснив Резніков, потрібно домовитись із союзниками про техніків та інженерів для цих літаків, адже підготовка власних фахівців є досить тривалою.
Речник Повітряних сил України Юрій Ігнат наприкінці травня заявляв, що коли в Україні будуть F-16, тоді ми й виграємо цю війну. Ці літаки, за його словами, мають встати на бойове чергування у різних регіонах на оперативних аеродромах. Без F-16 перекрити повітряний простір України одними лише засобами ППО неможливо.
За підсумками "Рамштайну-13" стало відомо, що до липня цього року партнери України планують затвердити програму навчання українських пілотів, інженерів та техніків на винищувачах F-16. Навчання проводитиметься у спеціально створеному центрі, розташованому в одній з європейських країн.
Підсумовують переговори, глава Міноборони України Олексій Резніков додав, що авіаційна коаліція відбулася.
Я можу це вже стверджувати, оскільки Нідерланди й Данія офіційно підтвердили своє лідерство і готовність забезпечити навчання наших пілотів, інженерів та техніків для опанування літаків F-16. Сполучені Штати також офіційно підтримують цю ініціативу, - заявив Резніков.
За словами Резнікова, крім Данії та Нідерландів, інші країни висловили свою готовність долучитись до цієї коаліції, надаючи фінансову або технічну підтримку.
Згідно з планами, програма навчання повинна бути підготовлена й затверджена до Вільнюського саміту НАТО, який відбудеться у липні.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.