У сучасному українському суспільстві існує безліч стереотипів, що обмежують жінок у сім'ї, роботі, соціумі
Масштабне національне дослідження, в якому взяли участь 1 000 українок з усіх регіонів країни, у віці 18-65 років, як лакмус, виявило проблему. Обмеження жінок в нашій країні відбувається не тільки на рівні громадянських прав і свобод.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на текст дослідження, проведеного компанією Kantar на замовлення косметичної компанії Avon в липні 2020 року.
Більшість українок вважає, що гендерна рівність забезпечується тільки на рівні громадянських прав і свобод: можливість голосувати, працювати, вчитися в однакових умовах. Але жінки стикаються зі стереотипами стосовно себе і в побуті. Найпоширеніші з них:
Найчастіше сучасним українкам доводиться стикатися з нерівністю у професійній сфері.Українки згодні з тим, що жінка повинна працювати. У той же час вони побоюються не викрити свій потенціал, бояться потрапити у фінансову чи психологічну залежність від чоловіка або зануритися в депресію поза самореалізацією.
Частину стереотипів у професійній сфері жінки підтримують і самі.Більше половини з них, а саме 57% жінок вважають, що чоловік повинен заробляти більше них.
69% респонденток згодні, що існують «чоловічі» і «жіночі» професії. Дуже поширене кліше про норму фінансової переваги чоловіків.Вкрай живучий стереотип про те, що жінка повинна заробляти стільки, скільки може, і скільки потрібно на особисті витрати. Чоловікові ж важливо заробляти більше для підтримки впевненості в собі.
Ті жінки, які надають менше значення фінансам в сім'ї, все одно говорять про головування чоловіка в інших сферах. При цьому молоді українки менш схильні до гендерної поділу професій і частіше говорять про рівноправність статей.
Ще один стереотип українок - страх виходу на роботу, маючи маленьку дитину. Кар'єрний пріоритет викликає в них почуття провини або жалю за втраченим часом.
Далеко не для кожної українки в пріоритеті вона сама.Себе на перше місце ставить 32% українок.
Кожна третя українка на перше місце у своєму житті ставить дітей.
Батьки і чоловік для більшості українок частіше на другому і третьому місці.
14% жінок ставлять себе навіть нижче п'ятого місця.
раніше Інформатор повідомляв, Генсеком ОБСЄ стала дипломат зНімеччини,вперше в історії цю посаду зайняла жінка.