Волонтерство як офіційний рух було створено у 20-х роках 20 століття
5 грудня 2022 року - понеділок. У світі сьогодні відзначають міжнародне свято – День ґрунтів, а в Україні – День ґрунтознавця та День працівників-статистів. Повномасштабна війна росії проти нашої держави триває вже 285 день. До Нового року залишилося 26 днів. Про найважливіші події, що сталися цього дня читайте в нашому матеріалі.
Волонтерити, тобто виконувати різну суспільну корисну роботу задарма, люди почали здавна. Проте початок створення волонтерських організацій найчастіше пов’язують саме з періодом створення Міжнародного комітету Червоного Хреста, а це 1859 рік. Організатор якого вважають швейцарця Дана Анрі Дюнана. Якось чоловік під час свого відрядження в Італію став свідком руйнувань після битви в під Сольферіно. В тому ж році Дюнан написав книгу «Пам'ять про Сольферіно», яка й надихнула його на створення Міжнародного комітету.
Зародження волонтерської діяльності в Україні асоціюють з початком Революції Гідності. Після початку повномасштабної війни, популярність таких організацій не просто зросла, а стала справжнім необхідним мейнстримом. Штаби, платформи, фонди стали настільки потужними та об’єднали українців, що в мережі нерідко жартували, що наша нація зможе зібрати не лише на безпілотник, байрактар чи супутник, а й на купівлю росії.
5 грудня 1994 — у Будапешті підписали меморандум про надання Україні гарантій безпеки з боку ядерних держав — США, Великої Британії та Росії. За три роки до цього, 1991 року, Україна, яка щойно вийшла зі складу Радянського Союзу отримала суверенність та на додачу до всього третій за розміром ядерний арсенал у світі після США і Росії. Однак вже в жовтні Верховна Рада схвалила заяву про без'ядерний статус, підписали Мінські угоди й пороздавала й до 1994 року пороздавала всі запаси ядерної зброї. В обмін на відмову України від ядерної зброї стало підписання так званого Будапештського меморандуму між Україною, росією, США та Великою Британією. Вони зобов’язувались гарантувати незалежність, суверенітет та територіальну недоторканість України.
На ділі ж вийшло інакше. Після повномасштабного вторгнення росіян в Україну на Мюнхенській безпековій конференцій нагадування президента Володимир Зеленського про домовленість 30-річнної давності проігнорували, і як наслідок Україна, так і не отримала ніяких гарантій безпеки від Будапештського меморандуму. А росіяни тепер залякують ядерними боєголовками.
1848 — Президент США Джеймс Полк підтвердив факт відкриття золота в Каліфорнії, чим спровокував золоту лихоманку 1849 року. Це неорганізоване масове видобування золота в Каліфорнії у 1848–1855 роках. Почалася в січні 1848 року, коли було виявлено золото на березі Америкен-Рівер на лісопильні Саттера. Як тільки новина про відкриття розповсюдилася, близько 300 тис. шукачів прибули до Каліфорнії з інших штатів США і з-за кордону.
1919 — під тиском ворожих армій головний отаман військ Української Народної Республіки Симон Петлюра виїхав з України в Польщу.
1929 — у США створили першу у світі організацію нудистів.
1931 — Більшовики підірвали храм Христа Спасителя в Москві.
1933 — у США скасували «сухий закон», введений 1919 року.
1936 — у СРСР ухвалено так звану «сталінську» Конституцію.
1944 — у Німеччині оголошений призов в армію жінок, старших 18 років.
1949 — Єрусалим проголосили столицею Ізраїлю.
1971 — у Буенос-Айресі, Аргентина, відкрили пам'ятник Тарасові Шевченку.
1991 — незалежність України визнали Аргентина, Болгарія, Болівія, Росія і Хорватія.
2017 — Міжнародний Олімпійський комітет відсторонив від участі в Олімпійських іграх 2018 року збірну Росії за зловживання допінгом.
5 грудня 1901 народився американський художник-аніматор, режисер та продюсер Волт Дісней. Його вважають фундатором першого в історії звукового мультфільму, до того ж першого музичного та першого повнометражного. Він заснував компанію «Walt Disney Productions», яка дотепер перетворилася на медіаімперію «The Walt Disney Company».
Працювати у світі кіно Волт почав з 18 роки, спершу як художник на студії кінореклами, а згодом продовжив свої експерименти у світі мальованої анімації. Дебют в кінематографії припав на 1924 рік. Тоді Дісней представив свій перший трюковий фільм «День Аліси на морі», знятий за мотивами книжки Льюїса Керролла «Аліса в країні чудес». Про пригоди Аліси вийшло 56 фільмів. З цього періоду й почав формуватися діснеївський стиль фільмів. Як режисер Волт зняв 111 фільмів, а спродюсував ще 576 кіноробіт. Дісней отримав 26 премій «Оскар», 5 нагород “Золотий глобус” та дві канські та дві «BAFTA».
1782 — Мартін ван Бюрен, 8-й президент Сполучених Штатів Америки. Він став першим президент США з етнічним голландським корінням.
1878 — Олександр Олесь, український поет, чиє справжнє прізвище Кандиба. Олександр був представником символізму.
1899 — Санні Бой Вільямсон II, американський блюзовий співак, музикант. У 1980 році ім'я Санні Бой Вільямсона II внесено до Зали слави блюзу.
1931 — Григір Тютюнник, український письменник, представник покоління шістдесятників. Його твори вирізнялися колоритним зображенням побуту сучасного села, рідкісним знанням мови та психології народу, соковитим гумором.
1932 — Літл Річард, американський рок-музикант, один із засновників рок-н-ролу. До найбільших хітів, що стали стандартами свого напрямку відносяться Tutti-Frutti, Long Tall Sally i Good Golly, Miss Molly, які потрапили до Списку 500 найкращих пісень усіх часів за версією журналу Rolling Stone.
1966 — Патрісія Каас, французька естрадна співачка. У світі продано понад 17 млн її музичних записів.
2004 — Енні ЛеБланк, американська інтернет-особистість, акторка. У грудні 2018 року Business Insider назвав її однією із «найвідоміших підлітків у світі». З чотирьох років вона знімає онлайн-відео і має досить багато підписників в Інтернеті. Сьогодні їй 18.
Нагадаємо, головні новини 4 грудня: хімічна зброя окупантів та переповненні лікарні на Донецькому та Луганському напрямках – деталі тут. Також, раніше Інформатор писав про тих, військових, що проходили суворі тренування у Великій Британії та повернулися в Україну, бо тут їх дім.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.