В Україні створили правозахисний штаб на тлі бездіяльності Червоного Хреста

Червоний Хрест так і не отримав доступу до українських полонених

В Україні створили правозахисний штаб на тлі бездіяльності Червоного Хреста
До штабу долучились міжнародні та українські правозахисні організації

Міжнародний комітет Червоного Хреста не погодився делегувати своїх представників до складу місії. Вона мала приїхати на лінію розмежування і вимагати від росії надати доступу до місць утримання українських бранців. За пропозицією Офісу президента  вирішили створити інформаційний правозахисний штаб. Він працюватиме безперервно та стане майданчиком для інформаційної підтримки питань полонених, яких утримують окупанти.

Про це повідомили в Офісі президента України. Керівник ОП Андрій Єрмак провів зустріч у режимі відеоконференції з представниками українських і міжнародних правозахисних організацій, присвячену питанням забезпечення прав українських військових і цивільних полонених, яких утримує рф.

Він наголосив, що питання нелюдських умов українських військовополонених і цивільних, які перебувають у полоні рф, є найгострішим правозахисним питанням у Європі з часів Другої світової війни. Він має на увазі не лише Оленівку, а й інші жахливі місця. Уповноважений Верховної ради України з прав людини Дмитро Лубінець висловив переконання, що Міжнародний комітет Червоного Хреста продемонстрував свою неефективність і навіть небажання контролювати дотримання росією норм гуманітарного права та Женевської конвенції. Він наголосив, що у зв'язку з цим необхідно шукати нові механізми, щоб впоратися із цим викликом.

"Тому запрошую всіх приєднатися до цієї ініціативи та долучати колег з усього світу", - сказав Лубінець. 

Як зазначила перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова, об’єднання зусиль державних і неурядових правозахисних організацій дасть змогу напрацювати нові підходи до захисту прав українських полонених. Голова правління Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник також закликала приділити увагу захисту прав українських активістів і кримських татар, які зазнають постійних репресій з боку російських окупантів у Криму. Вона підтримала ініціативу щодо постійного інформування міжнародної спільноти про питання українських полонених, яких утримує агресор.

Що цьому передувало 

17 жовтня представники Червоного Хреста не приїхали на лінію розмежування, де мала відбутись зустріч з українською делегацією. Керівник Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що не бачить готовності МКЧХ зробити все можливе для захисту українських полонених. 24 жовтня Лубінець заявив, що російський Червоний Хрест потрібно виключити з Міжнародного руху Червоного хреста і Червоного півмісяця та заборонити використовувати його емблему. Підставою для цього є збір коштів, який РЧХ об’явив на підтримку сімей мобілізованих окупантів. 

Нагадаємо, ЄСПЛ зобов'язав росію забезпечити права українських військовополонених. Крім того, Україна має достатню кількість полонених для обміну з росією.

Також Інформатор писав, для чого рф поширює міфи про "українських нацистів" та страшилки про "Aзов".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube