4G-мережі: Київстар, Водафон та Лайфселл витратили 2,9 мільярда гривень на отримання радіочастот

Новопридбані частоти дадуть змогу мобільним операторам покращити свої 4G-мережі

Оператори
Мобільні оператори Київстар, Водафон та Лайфселл купили нові частоти за майже 3 мільярди гривень

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку провела аукціон із п’яти лотів у трьох діапазонах радіочастот. Вони дадуть змогу мобільним операторам покращити свої 4G-мережі. Київстар, Водафон та Лайфселл заплатили 2,895 мільярда гривень. Про це йдеться у публікації видання Forbes Ukraine.  

Оператори отримали в користування на 15 років нові частоти в діапазонах 2100, 2300 і 2600 МГц. Найдорожчий лот — частоти у діапазоні 2355-2395 МГц, які придбав найбільший оператор Київстар за 994,8 мільйона гривень. Перші заявки були мінімальними.

Частоти у діапазоні 1935-1940/2125-2130 МГц купив третій за розміром оператор Лайфселл, запропонувавши 463 мільйони гривень. Частоти у діапазоні 1945-1950/2135-2140 МГц купив другий за розміром мобільний оператор «Vodafone Україна», запропонувавши ставку у 458 мільйони гривень.  

Частоти у діапазоні 1940-1945/2130-2135 МГц купив Київстар, запропонувавши підвищення до 448 мільйони гривень. Частоти у діапазоні 2575-2610 МГц без торгів купив «Vodafone Україна» по мінімальній ціні 530,1 мільйона гривень.

Вказується, що частоти – дорогий актив, і найбільш привабливі вже давно куплені операторами. Новопридбані частоти дадуть змогу мобільним операторам покращити свої 4G-мережі. Телеком-регулятор планував провести цей аукціон ще з 2021 року. На тендер виставили частоти у діапазонах 2100 МГц, 2300 МГц та 2600 МГц. Мобільним операторам вони потрібні для збільшення місткості мереж, а отже і покращення якості зв’язку.

Чи буде зв'язок під час блекаут

Раніше ми писали, що 1 листопада 2024 року Кабінет міністрів України додав критично важливі об'єкти операторів електронних комунікацій до переліку об'єктів, яким має бути забезпечено пріоритетне електропостачання впродовж періоду воєнного стану та шести місяців після його припинення. Київстар підтримує цю ініціативу, адже це сприятиме зростанню стійкості роботи мережі в умовах потенційних відключень.

"Згідно з постановою Уряду для Київстару кількість таких майданчиків становить до 40, що становить менше ніж 1% усієї мережі", - повідомили виданню "Інтерфакс-Україна" у пресслужбі Київстар.

Згідно з постановою Кабміну, список технічних засобів електронних комунікацій або споруд електронних комунікаційних мереж, які не можуть відключатися від електроенергії, формує НЦУ. Водночас у разі згоди НЦУ збільшити кількість об'єктів у списку, до безперебійного електропостачання можуть бути під'єднані лише ті з них, які мають окремий кабельний ввід.

"Для забезпечення безперебійного електропостачання таких об'єктів необхідно побудувати окремий кабельний ввід. Однак, технічна можливість побудови такого вводу існує не для всіх об'єктів мережі, що може вплинути на практичну реалізацію цієї ініціативи", - зазначили у пресслужбі Київстар.

Понад 75% мережі Київстар забезпечено чотиригодинним резервним живленням. Наразі в компанії тривають роботи зі збільшення кількості базових станцій із шестигодинним резервуванням для всіх ключових сайтів.

"У разі тривалих блекаутів Київстар забезпечуватиме безперервний зв'язок упродовж щонайменше трьох діб для всіх критично важливих вузлів мережі та для більш як 2 тисяч об'єктів для функціонування економіки та системи безпеки країни, визначених уповноваженими органами державної влади в межах виконання відповідного рішення РНБО", - додали у пресслужбі Київстар.

У Водафон повідомили, що "надали на розгляд НЦУ перелік вузлових об'єктів, які насамперед потребують стабільного енергопостачання".

"Перелік не охоплює тисячі базових станцій по всій країні, енергонезалежність яких ми продовжуємо забезпечувати власними силами. Очікується фінальне узгодження на державному та місцевих рівнях", - уточнили у пресслужбі "Vodafone Україна".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube