18 місяців очікування: «Ощадбанк» помилково списав гроші з чужої пенсії

Читать на русском

У березні 2019 року суддя Березнівського районного суду Рівненської області з’ясовувала, чи дійсно гроші забрали з чужого рахунку та як це трапилося

Читать на русском
18 місяців очікування: «Ощадбанк» помилково списав гроші з чужої пенсії
Чоловік звернувся до поліції та суду

У березні 2019 року суддя Березнівського районного суду Рівненської області з’ясовувала, чи дійсно гроші забрали з чужого рахунку та як це трапилося

Наприкінці квітня 2017 року жінка вирішила зняти гроші з рахунку в «Ощадбанку». Для цього вона дала касиру свій паспорт та ощадну книжку. Через нечіткі цифри у номері рахунку касир вирішила, що у верхньому лівому куті документу його продублювали. І зняла з нього гроші.

Однак виявилося, що то був записаний номер рахунку іншого клієнта «Ощадбанку», який був дуже здивований, коли в нього раптово зняли понад 2 тисячі гривень пенсії. 

Просто так за заявою повернути гроші не вдалося. Тому чоловік звернувся до суду.

Що було у суді

Він просив, щоб «Ощадбанк» повернув на його рахунок 2 тисячі 100 гривень, які він випадково зняв. Також ображений клієнт розраховував отримати 9 тисяч гривень компенсації за спричинені незручності.

Чоловік вважав, що державний банк безпідставно списав кошти та не повернув їх, не зважаючи на неодноразові прохання та звернення до поліції. За його словами, це тягнулося 18 місяців, тобто впродовж півторарічного строку банк не повертав гроші.

Тільки у березні 2019 року, коли суд вже розглядав позов до «Ощадбанку», той сам повернув зняті з рахунку гроші. Службове розслідування показало, що касирка помилилася з номером рахунку. Проте ще залишалася виплата компенсації, за яку й розвернулася боротьба.

В «Ощадбанку» не готові були платити за свою помилку. Там вважали, що відносини з клієнтом не передбачають виплату моральної шкоди. Також у законі «Про захист прав споживачів» сказано, що компенсацію мають виплачувати лише у разі заподіяння шкоди для життя і здоров'я людей небезпечною продукцією. А про банки там нічого не говориться.

Що вирішив суддя

Свідок у суді пояснила, що касирка, отримавши від жінки ощадну книжку, помилково вирішила, що у верхньому лівому куті зазначено рахунок саме цього клієнта. Однак його власником виявився чоловік.

Коли стало відомо, що кошти отримала інша особа, касирка особисто спілкувалась із жінкою, яка запевнила, що поверне гроші. Однак вона цього так і не зробила. Так суддя встановила, що «Ощадбанк» забирав гроші з чужої пенсії.

Далі в поліції підтвердили, що до них приходив чоловік та повідомляв, що в нього вкрали гроші.
Але суддя не погодилася, що окрім повернення коштів банк має ще виплачувати компенсацію. Таке рішення у березні 2019 року прийняла суддя Березнівського районного суду Рівненської області Юлія Старовецька.

Чи скасували рішення Старовецької?

Чоловік з адвокатом не погодилися з такими висновками та подали на рішення скаргу. Захисник наполягав, що касирка вчинила злочин, а підставою для відшкодування є порушення прав його клієнта.

Сторона захисту запевняла, що злочин фактично підтвердило розслідування «Ощадбанку», після якого чоловікові повернули помилково списані кошти. Але перед ним не вибачилися, тому мають компенсувати свій промах.

Проте оскільки на момент розгляду справи кримінальне провадження тривало і не було зрозуміло, хто ж той злочинець, то судді знов відмовили у виплаті компенсації. Таке рішення у серпні 2019 року прийняли судді Рівненського апеляційного суду Степан Шимків, Світлана Гордійчук та Сергій Хилевич.

Інформатор розповідав, що «Ощадбанк» відмовився відкривати пенсійний рахунок через підозру у фінансуванні тероризму.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.