Цього дня, майже 100 років тому в Україні запрацювала перша радіостанція
Середа, 16 листопада 2022 року. Розпочався 266 день повномасштабної війни росії проти України. Сьогодні Україна відзначає День працівників радіо, телебачення та зв'язку. Саме цього дня у 1924 році в Харкові вийшла в ефір перша передача Українського радіо. Святкувати цей день почали з 1994 року і вітають тих, хто так чи інакше причетний до роботи в ефірі чи в інтернет-ЗМІ. Чекати Нового Року залишилося лише 45 днів. Про важливі події, державні та професійні свята – читайте в матеріалі від Інформатор.
У світі ж в цей день, намагаються бути толерантними. Для цього в ООН навіть виділили окремий день, який зробили міжнародним. Крім того, 16 листопада Португалії відзначають Національний день моря, у Північній Кореї – День матері, в Ісландії – День мови, а в Естонії – День декларації суверенітету.
Анорексію вважають психічним розладом. Один з підвидів РХП, на яке частіше за все хворіють неповнолітні дівчата через тривалі дієти чи голодування. Ця хвороба не рідко призводить до шизофренії, а смертність від анорексії сягає 20%.
Так, у 2006 році від серцевого нападу через нервову анорексію померла уругвайська фотомодель Луісель Рамос. В тому ж році в ЗМІ повідомили про смерть ще однієї моделі – 22-річної Анни-Каролінм Рестон. Дівчина “заробила” печінкову недостатність, яку викликала анорексія. Мета цього дня – донести про небезпеку надмірних дієт та голодувань та запобігти хворобі.
1918 - Угорщина здобула незалежність від Австро-Угорської імперії і проголошена республікою
1933 — встановлені дипломатичні відносини поміж СРСР та США.
1945 — у Лондоні засновано ЮНЕСКО. Це організації ООН з питань освіти, науки й культури.
1972 - американська компанія "Пепсіко" оголосила про продаж з наступного року в СРСР "Пепсі-коли". В обмін компанія отримала ексклюзивні права на продаж у США горілки "Столична".
1994 - Верховна Рада України ратифікувала Договір про нерозповсюдження ядерної зброї - із застереженням, що схвалює приєднання України до договору з наданням їй письмових гарантій безпеки з боку ядерних держав.
1996 - у результаті вибуху в житловому будинку в дагестанському місті Каспійськ, де мешкали сім'ї російських прикордонників, загинуло 68 осіб. Як з'ясувалося згодом, теракт спричинили не чеченські бойовики, а "розборки" місцевих еліт.
1999 — засновано Премію Кабінету Міністрів України за особливі досягнення молоді у розбудові України.
2002 — Президент Кучма підписав указ про відставку уряду Анатолія Кінаха і направив до Верховної Ради України представлення на згоду призначити новим прем'єром голову Донецької обладміністрації Віктора Януковича.
Про американську акторку Лізу Бонет почали говорити опісля ролі Деніз Хакстейбл – у ситкомі «Шоу Косбі» (1984–1992). Цей комедійний серіал приніс дівчині “Еммі” за кращу жіночі роль другого плану. На свій 20-й День Народження бунтарка Бонет втекла разом з американським рок-співаком Ленні Кравіцем у Лас-Вегас. А за рік народила чоловіку доньку, яку назвали Зої. Однак у парочки не зрослося. Й за кілька років, Ліза почала зустрічатися з актором Джейсоном Момоа, чоловік грав Хала Дрого в серіалі “Гра престолів”. Після 12 років зустрічань та двох дітей, пара нарешті одружилася. Але життя в шлюбі тривало не довго, бо вже 2022 року Бонет і Момоа оголосили про розлучення. В ЗМІ кажуть, що причиною всьому – різні інтереси.
1936 — Ігор Турчин, гандбольний тренер. Він створив команду “Спартак”. Став 20-разовим чемпіоном СРСР, 13 разів виборов кубок переможця Європейських чемпіонів. Й потрапив в Книгу рекордів Гіннеса за видатні досягнення в спорті.
1930 — Олександр Сацький, український письменник та кінодраматург, автор сценаріїв до 16 фільмів, в тому числі «У бій ідуть лише „старі“» (разом із Леонідом Биковим), «Кармелюк», «Гнів» та ін.
1954 — Олексій Зарецький, український мовознавець та культуролог, біограф та дослідник творчості своїх батьків Алли Горської та Віктора Зарецького.
1977 — Оксана Баюл, українська фігуристка, олімпійська чемпіонка, модельєрка спортивного одягу, авторка двох книжок. Вона перша й досі єдина олімпійська чемпіонка за часів незалежної України в зимових видах спорту. А також срібна призерка чемпіонату Європи та чемпіонка світу. Нині проживає в США. І рік тому відмовилася від українського громадянства на користь американського.
1978 — Дзвінка Матіяш, українська письменниця, перекладачка.
Нагадаємо, вчора, 15 листопада, ряд залізничних рейсів вимушено прибуде із запізненням. Причиною цьому стала масована ракетна атака з боку росіян. «Укрзалізниця» виклала список рейсів, щодо яких вже відомо про затримку.Щодо погоди на 16 листопада. В Україні варто чекати холодів та опадів. Місцями буде дощ навіть з мокрим снігом.