Зйомки геїв та чиновників під наркотиками, зарплата алкоголем та інші шокуючі подробиці професії фотографа

Читать на русском

Журналісти проєкту «Відвертості професій» поспілкувалися з професійним фотографом про особливості його роботи. Скільки можна заробити, працюючи фотографом. З якими проблемами та викликами стикаються у цій професії. Про це дізнайтеся в Інформаторі

Читать на русском
Фотограф - цікава, але й не проста професія
Фотограф - цікава, але й не проста професія

Журналісти проєкту «Відвертості професій» поспілкувалися з професійним фотографом про особливості його роботи. Скільки можна заробити, працюючи фотографом. З якими проблемами та викликами стикаються у цій професії. Про це дізнайтеся в Інформаторі

У суспільстві панують стереотипи, що професія фотографа – легка, не потрібно витрачати багато часу, а доходи вражають уяву. Натомість це неправда. Фотограф в ексклюзивному інтерв’ю розповів про невдоволених клієнтів, знімання сюжетів з героєм під наркотиками, оплату «могоричем» та багато іншого.


Журналісти проєкту «Відвертості професій» опублікували нове відео. Цього разу поговорили з професійним фотографом про деталі його роботи. Що з цього вийшло — читайте далі або дивіться на відео. 

За словами фотографа, зйомка зараз коштує від 50 до 100 доларів на годину з обробленими фото. Клієнти самі знаходять фотографа. Приблизно стільки ж заробляють і відеооператори. А дохід залежить зокрема від того, як наполегливо працювати та скільки часу приділяти роботі.

«Зараз у мене не найкращий період. Минулого місяця заробив десь 1,5 тис. дол. А в цьому місяці зароблю 15 тисяч гривень. У позаминулому місяці – десь, мабуть, 900 доларів. В середньому десь тисяча доларів на місяць. Заправ машину, оплати комуналку, сім’я, дитина, собака – і все. Це не великі гроші, - розповідає фотограф.

Знайомі фотографи та відеооператори заробляють десь так само. Звичайно, є й «круті» люди, які заробляють по 10-20 тис. доларів на місяць. Щоб дістатися до цього рівня, треба старатися. У них гарна картинка, гарний маркетинг, особистий бренд», - зазначає спеціаліст.

При цьому він підкреслює, що сумарно на місяць працює десь тиждень (зйомка та монтаж). Можна було б більше працювати, але у нього немає стільки клієнтів. А хтось думає, що можна заплатити «могорич».

Так, знайомий попросив у чоловіка пофотографуватися та навіть не спитав, скільки з нього грошей. Він одразу сказав: «Ну, з мене могорич». Фотограф сказав клієнту, що за могорич не працює.

«Назвав ціни по мінімуму, по знайомству. Але сам підхід такий – в сенсі могорич?! Я витратив свій час, купив апаратуру за багато грошей. Могорич тут не прокатить. Це одразу показує відношення. Він заплатив щось на зразок 2 тис. грн», - каже фотограф.

Знімання геїв та політика, який вжив наркотики

«Якось замовили зйомку для фонду. Скинули потім сценарій. Це була відверта історія про хлопця, який потрапив у дуже складні життєві обставини. А потім виявилося, що це геї. Живуть у шелтері (гуртожиток) для геїв. Прийшов туди знімати: там всі геї. Один з них спитав: ти в темі? Я кажу: «Нєєє. У мене сім’я, діти». Він засмутився. Було смішно і неловко. Але виховані хлопці. Нормально ставилися до фотографа. Єдине, що бісило, це «сто мільйонів» правок. Бо директор з першого разу не міг сформувати чітке технічне завдання. Переробляти постійно доводилося. А так, чудові хлопці, хоч і геї», - розповідає фотограф.

Як розповідає герой сюжету, одного разу довелося знімати цікавого високопосадовця, який дуже соромився зйомки. Він боявся камери. А потім відійшов у сусідній кабінет. І, «судячи зі звуків та кашлю, він, вірогідно, пару «водних» хлопнув, і потім повернувся вже веселий, налаштований на інтерв’ю. Спокійно почав розповідати, та і все», - каже спеціаліст. Під «водними» (або «мокрим») розуміється кальян для куріння марихуани. Це в Україні заборонено.

Курйозні ситуації у професії

«Я не знімаю якусь порнографію або відверті фото. Мені це неприємно. Колись пропонувала знайома зняти щось таке подібне, але я відмовився. Привабливі знайомі не пропонували. А якби запропонували, мене б дружина вбила. Інтимом за фото теж не пропонували розплатитися», - стверджує знімальник.

Він зазначає, що дуже не зручно, коли приходиш знімати якийсь день народження або урочистості, а через пару столиків у когось поминальний обід в одній великій залі. Це ж не весілля, коли люди орендують все кафе. Просто пару столиків займають, коли святкують. А поруч у когось поминальний обід, когось ховають, п’ють, не цокаючись.

«Була ситуація, коли я тільки починав. Попросили зняти відео на 1 вересня. На той момент у мене була камера «мильниця». А у деяких батьків вже були дзеркальні фотоапарати. Були ніяково. До мене навіть підійшли запитали, чи це я оператор. Я сказав, що так. Було соромно, довелося сказати: «він маленький, але гарно знімає». А потім я змонтував. Всі були задоволені», - хвалиться фотограф.

За його словами, було таке, що випадково відформатував флешку. Колись він знімав у Херсоні, на Азовському морі у таборі. Відзняв там десь 300-500 дітей. Фото було дуже багато. Він приїздить додому, а всі ці фото просто зникають. Антивірус їх видалив.

«Я тоді ще не знав, що він може так робити. І тоді довелося ще раз їхати на море і знімати заново дітей. Після того випадку з дітьми завжди дублюю матеріал на декількох комп’ютерах».

Одного разу він знімав концерт у Дніпрі, залишив сумку з технікою. Там було техніки десь на 150-250 тис. грн на той момент. Потім повернувся, а сумка зникла. Ніхто не знайшов. Після того купив собі рюкзак та ходить з ним.

«Якось мені дали круту камеру, з якою не встиг розібратися. І відправили мене на підприємство зняти рекламу. Я навіть не зрозумів, як нею користуватися. Я не встиг навіть налаштувати свої об’єктиви на цю камеру. І довелося знімати «кітовим» стандартним об’єктивом. Правильно у цій ситуації було б просто відмовитися від зйомки та перенести її на іншу дату. Але я зняв і отримав поганий результат. Погана темна картинка. Вже не вийшло з цього зробити при монтуванні щось гарне. Клієнтові не сподобалося, мені не сподобалося. Потім вже, коли я розібрався з цією камерою, на наступні рази вже все було чудово», - ділиться секретами володар камер.

Фідбек від клієнтів важливий

«Погано, коли клієнти не дають тобі негативного фідбеку. Я завжди боюся, що клієнт засоромиться сказати, що йому щось не подобається. Краще сказати, що саме не подобається. Завжди можна переробити, інакше обробити, по-іншому змонтувати. Я завжди перепитую, чи все добре. Це не перукарня, можна завжди переробити. Було й таке, коли все класно зняв і змонтував, а людям не сподобалося. Є люди, які завжди не задоволені, як би не зробив, коли об`єктивно результат крутий, та якось аргументуєш. Не люблю фотографувати закомплексованих людей. Вони не люблять фотографуватися. Спочатку треба не соромитися, а потім йти на фотосесію», - каже фотограф.

Є така думка, що немає негарних моделей, є недосвідчені фотографи. Він зазначає, що це все неправда. Якщо хочеш гарну картинку – треба знімати гарних людей.

Що почитати про інші професії 

Ми вже розповідали про те, як ведеться бізнес з продажу шаурми у кіосках та в яких умовах.  А ще про те, як працюють скандально відомі шахрайські колцентри у Дніпрі (так звані “офіси”) та які там зарплати. А також про ринок з продажу авто у лізинг в Україні. Ще розповідали й про те, скільки можна заробити, кладучи бруківку та плитку. А ще про роботу вчителів у школах вийшло 3 матеріали: які зарплати у шкільних вчителів та директорів шкіл, куди йде фонд школи та фонд класу, як батьки б’ються та лаються з вчителямипро секс між педагогами та учнями, покарання школярів за погану поведінку та конфлікти на роботі між новими та старими кадрами вчителівпро подарунки вчителям, хамство від батьків і дітей, зйомку на телефони.

Вас може це зацікавити. Сергій Войченко, керуючий партнер адвокатського обʼєднання «Войченко і Дульський», розкриває важливі відмінності між юристом і адвокатом, розповідає, які навички необхідно розвивати для вибору професії адвоката і на що слід звертати увагу. Приєднуйтеся до перегляду, це буде цікаво та інформативно!

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі  Інформатор Live. Підписатись на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.