Повінь в Одесі, обід на хмарочосі, Монро в обіймах Кеннеді: історичні знімки, які виявились фейком - фото

Читать на русском

Навколо обман і з цим, на жаль, нічого не можна вдіяти

Читать на русском
Фото-фейки
Таких "історичних" фото величезна кількість

Навколо обман і з цим, на жаль, нічого не можна вдіяти

Досить часто на просторах інтернету можна побачити чимало фотографій, що відбивають знакові події минулого. І люди у всі часи були довірливими і багато що сприймають за істину, особливо, якщо її красиво і переконливо подати. Однак часто трапляється так, що "сенсаційні" знімки є несправжніми. Тому Інформатор вирішив показати найпопулярніші "фейкові" фотографії, які обдурили багатьох людей.

"Обід на хмарочосі"

Відомо, що третій робітник ліворуч - Джозеф Екнер. Третій робітник праворуч - Джо Кертіс, а перший робітник праворуч - словак Густав Попович, який надіслав своїй дружині фотографію з підписом: "Не хвилюйся, моя дорога Марішко, як ти бачиш, я все ще з пляшкою".
Відомо, що третій робітник ліворуч - Джозеф Екнер. Третій робітник праворуч - Джо Кертіс, а перший робітник праворуч - словак Густав Попович, який надіслав своїй дружині фотографію з підписом: "Не хвилюйся, моя дорога Марішко, як ти бачиш, я все ще з пляшкою"

Вперше публічно фотографія з 11 робітниками, які сидять на будівельній балці на рівні 69 поверху, з'явилася в американському тижневику New York Herald Tribune 2 жовтня 1932 року. Опубліковане фото викликало маси емоцій, адже робітники не надто переймалися тим, що перебувають на висоті понад 250 метрів над землею без жодного захисту.

Фото постановочне, будівельники ніколи так не обідали. Але їх дійсно змусили сидіти на балці. Фото було зроблено у рамках рекламної кампанії хмарочоса. За словами історика Кена Джонстона, фотографію створили в результаті організованої кампанії Рокфеллер-центром на честь будівництва нової будівлі у цьому відомому комплексі. Проте історик запевняє, що робітники справжні. Існує кілька та інших менш відомих фотографій, де будівельники лежать на балці або махають руками.

Монро в обіймах Кеннеді

Потрібно віддати належне Джексон і гримерам, які працювали з нею — вийшло справді дуже правдоподібно.
Потрібно віддати належне Джексон і гримерам, які працювали з нею - вийшло справді дуже правдоподібно.

Ці фото облетіли увесь інтернет, але й вони - підробні. Чутки про роман Джона Кеннеді та Мерилін Монро досі хвилюють любителів пліток. В інтернеті можна знайти кілька кадрів, на яких спіймано цю пару. Насправді це просто підробка, зроблена скандальним фотографом Елісон Джексон, відомою своїми постановочними знімками з використанням двійників.

Ейнштейн на фоні вибуху

Її монтаж зроблений настільки майстерно, що багато хто прийняв його за чисту монету
Монтаж зроблений настільки майстерно, що багато хто прийняв його за чисту монету

Перша фотографія - колаж архівного фото вченого, зробленого рукою Марка Хома у 1933 році, та фотографії випробувань у Неваді у 1962 році. Крім того, геніальний учений помер за 7 років до того, як на Невадському полігоні зробили фото вибуху. А от їздити на велосипеді Ейнштейн справді любив, проте робив це менш екзотичних місцях, наприклад, поблизу будинку (на другому фото).

Смерть Кеннеді

Фільм досі приймається за документальний
Фільм досі вважають документальним

Можна зустріти чимало тверджень про те, що цю фотографію зняли за мить після вбивства американського президента Джона Кеннеді. Фотографія дуже нагадує реальну, але річ у тому, що це кадр зі зйомок фільму "Випробування Лі Харві Освальда" (1964). Тим не менш, він досі приймається за документальний.

Повінь в Одесі 1913 року

"Повінь" була додана на фотографію у фоторедакторі
"Повінь" була додана на фотографію у фоторедакторі

На чорно-білому зображенні видно практично затоплені Потьомкінські сходи. Повідомляється, що подія сталася 1913 року. Але насправді це зображення було відредаговано у фоторедакторі. У фотофейку використали зображення з поштової листівки 1966 року.

Оригінал фото
Оригінал листівки

Про те, що це саме ця фотографія, свідчить ідентичне розташування людей на вулиці, що і на зображенні, що розповсюджується. Також, якщо придивитись, перепад висот від нижніх сходів, розташованих близько одного метра вище за рівень моря до пам'ятника Дюку становить 27 метрів. А підйом води приблизно на 20 метрів затопив би весь Пересип, Лузанівку та багато околиць Одеси, ставши справжньою катастрофою на кшталт Всесвітнього Потопу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.