“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Президент Латвії зазначив, що Україна повинна мати можливість перемогти у війні
3 березня у Львові президент України Володимир Зеленський зустрівся з президентом Латвії Егілсом Левітсом. Саме у місті лева двоє глав держав підписали декларацію. У ній мова йде про те, що Латвія підтримує повноправну європейську та євроатлантичну інтеграції України.
Про це заявив президент Латвії Егілса Левітса під час спільної прес-конференції із главою держави Володимиром Зеленським.
"Весь вільний світ має зараз військово підтримувати Україну і ми робимо все можливе, щоб забезпечити, щоб вся зброя, яку пообіцяв Захід, щоб вона була доправлена до України у найкоротший термін", - йдеться у заяві.
Президент Латвії зазначив, що Україна повинна мати можливість перемогти у війні, і надалі НАТО і Європа зможе отримати нову архітектуру безпеки.
"Архітектура безпеки має бути не як раніше - з Росією, а проти Росії. Якщо РФ не змінить свою агресивну ідеологію, то вона залишатиметься протягом тривалого періоду часу саме агресивною країною. І щоб змінити цю ідеологію, я думаю, на це знадобиться дуже тривалий час. Зараз мова ж іде не тільки про керівництво країни, а й велика частина російського суспільства пронизана колоніалістичною ідеологією", - пояснив Левітс.
За його словами, саме тому країни Заходу мають бути готовими до довгострокової архітектури безпеки, що ґрунтується саме на військовому потенціалі усіх країн-членів НАТО. Він сказав, що після війни до них долучиться і Україна, яка буде однією з найпотужніших країн за військовим потенціалом. Президент Латвії заявив, що по суті це будуть єдині Збройні сили, що мають потужний досвід і це дуже важливе надбання для НАТО, яке служитиме стримуванням для рф.
Україна подала заявку на вступ до НАТО за прискореною процедурою, повідомляв глава української держави Володимир Зеленський 30 вересня 2022 року. Це сталося того ж дня, коли президент росії володимир путін підписав укази про «приєднання» частково окупованих територій Запорізької, Херсонської, Донецької та Луганської областей до росії.
Під час свого відеозвернення Зеленський зазначив, що «саме в Україні вирішується доля демократії», і «де-факто Україна вже пройшла свій шлях до НАТО». Поки українська сторона чекатиме на затвердження від усіх членів Альянсу, вона пропонує реалізувати пропозиції щодо гарантій безпеки для України згідно з Київським безпековим договором.
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Альянс не визнає спроб росії анексувати українські території, а двері НАТО «лишаються відкритими» для вступу нових членів. Рішення про членство тієї чи іншої країни в НАТО прийматимуть усі 30 членів Альянсу, заявив генсек, коментуючи заявку України. Президенти Чехії, Естонії, Латвії, Литви, Північної Македонії, Чорногорії, Польщі, Румунії та Словаччини 2 жовтня 2022 року оприлюднили спільну заяву, в якій засудили «спроби росії незаконно анексувати українські території» та заявили про підтримку України на її шляху до членства в НАТО.
Нагадаємо, раніше Інформатор повідомляв, що Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що росія вже почала новий масштабний наступ на Україну.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.