Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Подоляк заявив, що не дивлячись ні на що, Варшава продовжує залишатися важливим стратегічним партнером Києва
Польща продовжує залишатися важливим стратегічним партнером України напередодні зустрічі президентів двох країн. Водночас кожна держава може і повинна захищати свої інтереси. За його словами, розбіжності в поглядах на окремі ситуації в країах не впливають на нашу співпрацю.
Про це в ефірі "24 каналу" заявив радник Офісу президента України Михайло Подоляк. Так він прокоментував наявну напругу між Варшавою та Києвом, зокрема виклик в українське МЗС польського посла Бартоша Ціхоського через висловлювання Марчіна Пшичада - керівника офісу з питань міжнародної підтримки в адміністрації президента Анджея Дуди — про "невдячність України за допомогу Польщі".
Подоляк додав, що Польща продовжує бути вкрай активною дипломатичною, інформаційною та проукраїнськи налаштованою. Водночас він пояснив, що всі країни мають економічні інтереси, бо повинні задовольняти соціальні, фінансові потреби, бізнес-потреби населення.
"Все, що стосується, наприклад, зерна чи інших продуктів сільськогосподарської галузі, має проговорюватись і на рівні Кабінетів Міністрів, враховуючи, що у Польщі є лобі певні. Але всі ці лобі політично-ідеологічно підтримують Україну й готові все робити, щоб ми виграли цю війну, надавати нам будь-яку допомогу", - каже радник ОП.
Подоляк додав, що в Польщі зараз входить в активну виборчу фазу. А тому багато заяв є елементом політики.
Варто пояснити, що певна дипломатична напруга між Києвом і Варшавою справді є. Виникла вона після того, як Марчін Пшидач, керівник офісу з питань міжнародної політики в адміністрації польського президента, заявив про нібито "невдячність" України за допомогу від Польщі. Такий вислів пролунав на тлі ситуації із блокуванням Польщею експорту українського зерна. Через цю заяву посла Польщі Бартоша Ціхоцького запросили до МЗС України. Дипломату пояснили, що слова Пшидача не відповідають дійсності та є неприйнятними. Адже Україна безмежно вдячна Польщі за допомогу та дуже її цінує.
Про емоції, які заважають єдності, написав і український президент. Володимир Зеленський наголосив, що Україна вміє об'єднувати Європу та захищати разом спільні цінності.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут.