Пісня заснована на реальних подіях. Черговий актуальний гумористичний шедевр Богдана Процишина, цього разу за будь-яким романом Михайла Булгакова.
Україна та ЄС шукають альтернативи зерновій угоді
Україна та Європейський союз обговорюють альтернативні способи експорту зерна після того, як кремль вийшов з зернової угоди. Відомо, що серед варіантів, які запропонувала Україна, є перевезення через порти у Прибалтиці.
Як передає видання Financial Times, обговорення почалися на тлі того, що російські окупанти стали погрожувати атакувати кораблі в Чорному морі, що є основним маршрутом поставок українського зерна. Відомо, що міністри сільського господарства країн-членів блоку, які зустрілися в Брюсселі 25 липня, обговорюватимуть альтернативні способи експорту. Зокрема, розглядаються варіанти доставки зерна через річкові шляхи та за допомогою сухопутного транспорту. Наприклад, потягами.
Це підтвердив також міністр сільського господарства Іспанії Луїс Планчас. Проте він попередив, що альтернативні варіанти експорту будуть коштувати більше, аніж через Чорне море. За словами Планчаса, це буде важливо врахувати.
Зокрема, представниця Європейської комісії Міріам Гарсія зазначила, що серед варіантів, які обговорюють Україна та ЄС, є також прибалтійські порти. За словами Гарсії, саме балтійський коридор дуже важливий в цьому питанні. Вона додала, що Європейська комісія активно бере участь в розробці альтернативних виходів з ситуації.
Варто зазначити, що раніше Литва самостійно запропонувала свої порти для експорту українського зерна. Литовські міністри також закликали Європейську комісію зняти обмеження на транспортування зерна з України. У листі литовської влади йдеться про те, що через балтійські порти можна щороку перевозити 25 мільйонів тонн зерна, що зробить їх "надійною альтернативою транзиту українських товарів, у тому числі зернових".
У росії 17 липня заявили про зупинку "зернової угоди". Також кремль пригрозив ризиками сторонам, які будуть продовжувати експорт українського зерна без участі рф. При цьому окупанти почали активно обстрілювати портову інфраструктуру Одещини та дунайських портів. Російський диктатор путін заявив, що рф може повернутися до угоди у випадку виконання російських домовленостей: серед "умов" путіна - скасування санкцій ЄС, які запроваджувалися проти рф через агресію проти України.
При цьому президент України Володимир Зеленський заявив, що після одностороннього розриву кремлем зернової угоди українська влада шукатиме способи доставлення зерна до Європи суходолом та поїздами.
Віримо в домовленості з Європейською комісією, але готуємося до будь-якого розвитку подій. Наша позиція зрозуміла: блокування експорту суходолом після 15 вересня, коли припиняють діяти відповідні обмеження, у жодному вигляді неприпустиме. Ми тримаємо зв'язок з усіма зацікавленими сторонами, щоб знайти рішення, яке всіх влаштовуватиме", - заявив президент України.
Нагадаємо, що в Українській зерновій асоціації попри всі перепони прогнозують збільшення експорту українського зерна.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут.