Польща змінила умови програми безкоштовного житла для українських біженців: подробиці рішення

Читать на русском

Очільник МВС Польщі підписав постанову, в якій вказано нову кінцеву дату, коли власники житла можуть отримати компенсацію за надання житла українцям

Читать на русском
Українські біженці — Польща
За день проживання українського біженця польска держава повертає 40 злотих, що еквівалентно 9 євро

Очільник МВС Польщі підписав постанову, в якій вказано нову кінцеву дату, коли власники житла можуть отримати компенсацію за надання житла українцям

Українці, які виїжджають за кордон через війну, продовжують обирати Польщу як країну для притулку. На тлі цього уряд сусідньої країни продовжив програму компенсації "40+" власникам житла за розміщення українських біженців. Програма тепер триватиме 120 днів, а компенсацію власникам осель будуть виплачувати одразу, як перевіть умови проживання біженців. 

Про це повідомляє yavp.pl. Програму продовжили до 4 березня 2024 року.

Йдеться про програму, яка передбачає компенсацію власникам або орендарям житла, які поселили біженців з України. За день їхнього проживання держава повертає 40 злотих, що еквівалентно 9 євро. Так, за місяць проживання жінки з двома дітьми власник житла отримає 3600 злотих, тобто приблизно 805 євро.

Українці можуть отримати безоплатне розміщення в родині поляків або готелі (гуртожитку) за такою програмою до 120 днів. Вразливі категорії мають право на безоплатне житло без обмеження в часі.

Постанову про зміну зразка заяви про призначення грошової компенсації в рамках програми "40+" за надання житла 22 серпня підписав міністр внутрішніх справ Маріуш Камінський. За правилами, кошти виплачуються власникам або орендарям житла після того, як спеціальні служби перевірять умови проживання біженців. При цьому брати додаткову оплату з вимушених переселенців у рамках програми не дозволяється.

ООН та війна в Україні

ООН показала себе на війні в Україні, як безпорадна та недієздатна організація. Навіть у ситуації з підривом Каховської ГЕС її представники не змогли домогтись права потрапити на окуповану частину Херсонщини.

У той час, коли весь світ намагався допомогти Україні подолати наслідки підриву, ООН відмовчувалась. За це вона отримала хвилю хейту від різних країн. Навіть екоактивістка Грета Тунберг "не дуже високо" оцінила зусилля ООН.

Через те, що реформи в ООН неможливі, експерти прогнозують занепад організації та повне розформування. Ймовірну їй на зміну прийдуть інші утворення, які більш точно відображатимуть сучасну ситуацію на міжнародній арені.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.