Україна не прагне націлювати ATACMS на росію, але хоче зберегти бойові можливості
Обговорення США та України щодо постачання далекобійних ATACMS вже "на фінішній прямій". Якщо ці ракети не отримають ЗСУ, то це призведе до втрат на полі бою в Україні. Проте, все ж очікується, що нашим військовим вдасться досягти успіху на окремих ділянках фронту ще цього року.
Про це в інтерв'ю CNN заявив український президент Володимир Зеленський. Він наголосив, що Україна прагне отримати ракети великої дальності від США, проте американський президент Джо Байден досі розглядає рішення про передачу ATACMS.
"Ми на фінішній прямій, я в цьому впевнений", - запевнив Зеленський.
За його словами, Україна не прагне націлити ATACMS на росію, але хоче зберегти бойові можливості. А у разі, якщо цю зброю наші військові так і не отримають, для України це буде втратою. На думку президента, це призведе до "більших втрат на полі бою та в інших місцях".
Зеленський наголосив і на потребі України в більшій кількості систем протиповітряної оборони, зокрема, американської системи ППО Patriot. Вони необхідні для захисту цивільних районів.
Також очільник держави прокоментував контрнаступ ЗСУ. Він позитивно оцінив наступальні операції українських військових. Також підтвердив, що наступ йде повільніше, ніж очікувалося. А чи буде великий прорив цього року - поки невідомо.
"Думаю насправді ніхто не знає", - сказав Зеленський про прорив на фронті.
Проте, на думку Зеленського, у 2023 році нашим військовим все ж вдасться досягти успіху на окремих ділянках. Він нагадав про досягнення України на сході протягом останнього часу.
Україна вже довгий час веде перемовини щодо постачання далекобійних ракет ATACMS для ЗСУ. Військовий експерт Олег Жданов наголошував, що це дуже потужне озброєння. За його словами, ракети ATACMS призначені для боротьби зі скупченням матеріально-технічних засобів (логістика), для знищення мостів, шляхопроводів, складів з технікою, боєприпасами та живою силою.
Однієї такої ракети вистачило б, щоб обвалити прольоти та нанести серйозних пошкоджень Кримському мосту. До слова, Держсекретар США Ентоні Блінкен заявляв, що Україна може використовувати ATACMS, так, як вважає за потрібне.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.