Байден оголосить про новий пакет допомоги Україні: ЗМІ дізналися, чи будуть там ATACMS

Точної інформації ще немає, однак американських ракет, ймовірно, поки що все ж не буде

Ракети ATACMS для України
Втім, в Білому домі все ще розглядають можливості передати нам ці боєприпаси

В четвер, 21 вересня, президент Сполучених Штатів Джо Байден виступить зі спеціальною промовою. Очікується, що він оголосить про новий пакет військової допомоги для України. Втім, очікуваних далекобійних ракет ATACMS там, скоріше за все, поки що не буде.

Про це повідомляє журналістка Fox News Жакі Генріх. Втім, вона пише про деякі "нові елементи", які мають бути в пакеті. 

Так, зазначається, що в американський допомозі можуть з'явитися "один чи два нових елементи". Втім, журналістка не конкретизує, про що саме йдеться.

При цьому в пакет, скоріше за все, все ж не увійдуть далекобійні ракети ATACMS та необхідні ЗСУ ПТРК. Все це ми вже давно чекаємо, але Вашингтон поки що не квапиться надавати озброєння такого типу. 

Втім, в США все ж розглядають різні варіації передачі подібної зброї. Однак наразі американські партнери сконцентровані на допомозі в проходженні мінних полів. Очікується, що це прискорить наш контрнаступ на півдні. 

 ATACMS для України: будуть чи ні? 

Коротка відповідь: так, скоріше за все будуть. Однак найголовніше питання тут полягає не в тому, будуть чи ні, а в тому, коли саме будуть. 

Київ вже багато місяців закликає Вашингтон передати нам "атакамси". Вони критично важливі під час контрнаступу, адже це дуже точні та далекобійні ракети, які можуть вражати цілі глибоко в тилу тимчасово окупованих територій. 

Останнім часом повідомлялося, що питання з постачання цих боєприпасів знаходиться в активному процесі узгоджування. Президент Зеленський, перебуваючи в Нью-Йорку на Генасамблеї ООН, заявив про те, що ми вже "вийшли на фінішну пряму". А представники американського Конгресу на умовах анонімності запевняють, що всі профільні відомства вже погодили передачу нам ATACMS і тепер слово виключно за Байденом. 

Що ж може стримувати американського президента? Можливо, є деякі кулуарні, непублічні протиріччя між Києвом та Вашингтоном. І поки вони не вирішаться, Білий дім не надасть нам необхідних ракет - тобто поставки стають свого роду політичним інструментом тиску.

Також досить можливо, що США не хочуть йти на черговий рівень ескалації по відношенню до рф. Адже будь-яке значне посилення України викликає жорстку та нерідко асиметричну відповідь з боку москви. Геополітика тримається на негласних балансах між конфліктуючими сторонами, і тому Вашингтон може з якихось своїх причин не квапитися його порушувати. 

Втім, може бути й так, що врешті Байден вже зовсім скоро таки оголосить про передачу Україні ATACMS. Адже тягнути з цим, власне, вже просто нікуди. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube