"На сьогодні секретар РНБО сформулював цей пункт як «інформаційна твердість». Це загальна історія, до якої залучені різні структури, зокрема обидві розвідки, а також СБУ"
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Ця пісня про добрі і світлі почуття. Мені сподобалось слово “Неабищо”, бо воно не звичне, ми так називаємо людей які нам подобаються, чи яких ми кохаємо. Мене називали “моє неабищо”, мені це сподобалось, тому що я відчула в цьому слові певну унікальність, милозвучність. Це слово і смішне, і дивне, але дуже моє”, - коментує TAYANNA.
"Франкенштейн" + SAM, створений з американських і старих радянських компонентів, успішно проявив себе у першому бою на захисті українського неба
У ніч проти середи, 17 січня, Збройні Сили України вперше застосували систему протиповітряної оборони проєкту FrankenSAM. Вона збила ворожий Shahed з відстані дев'ять кілометрів. Кілька гібридних систем вже розгорнули для роботи із захисту неба.
Про дебют протиповітряного модифікованого Франкенштейна повідомив голова Мінстратегпрому Олександр Камишін на брифінгу у швейцарському Давосі, де зараз перебуває українська делегація на чолі з президентом. Випробування боєм виявилось успішним.
"Це перше використання такої системи. Вона збила Shahed з відстані дев'ять кілометрів. Загалом сьогодні вночі над Україною збили 19 з 20 ударних дронів", - сказав він.
Камишін додав, що всі системи ППО FrankenSAM уже "розгорнули на полі битви". Вони готові ефективно виконувати свою роботу.
Проєкт FrankenSAM - це гібридні системи ППО, якими спільно займаються Пентагон, Міноборони України та Мінстратегпром від минулого року. Йдеться про переобладнані системи протиповітряної оборони. Цю програму американські посадовці називають FrankenSAM - за аналогією до Франкенштейна та додавання компоненту SAM. Іронія у тому, що систему роблять із загальнодоступних компонентів. Сюди входить і сучасна американська зброя, і все те, що Україна має ще з часів СРСР, але воно може послужити.
Фактично FrankenSAM зводиться до трьох видів, які базуються на зенітно-ракетних комплексах. Ось основні з них на цей час:
Але інженери кажуть, що готові експериментувати з цим "монстром системи озброєнь”. Тому Франкештейн може мати безліч варіантів - аби тільки був ефективним.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.