Повітряні сили України закликали місцеві громади самим купувати засоби РЕБ

Речник відзначив, що місцеві громади мають можливості купляти РЕБ, тоді як стрілецьку зброю, гармати, чи ППО - ні

РЕБ, Ігнат
Ігнат розповів, чи можуть місцеві громади купляти засоби РЕБ

Речник Повітряних сил України Юрій Ігнат, підтвердив, що місцеві громади мають можливість придбати радіоелектронні боротьби засоби (РЕБ) у цивільних виробників. Це важливий крок у протидії ворожим ракетам і дронам. Ігнат також наголосив на тому, що робочий стан систем РЕБ варто перевіряти перед їх застосуванням.

Про це він заявив в ефірі телемарафону. За його словами, в Україні є підприємства, які спеціалізуються на виготовленні РЕБ. 

"Це стандартна практика (протидія ворожим повітряним атакам за допомогою засобів радіоелектронної боротьби – ред.). Сьогодні в цьому напрямку ведеться активна робота. І це те, що можуть закуповувати місцеві громади, залучати ресурс. Зброю ж не купиш – стрілецьку, гармати, і ППО не купиш, але системи РЕБ, зокрема цивільних виробників, якщо вони робочі, їх треба перевіряти – це допомагає зберегти життя. І від дронів працює РЕБ, і може впливати на засоби повітряного нападу противника. Ракета може бути відведена, не долетіти до своєї цілі", - заявив він.

Ігнат зазначив, що наразі вже ведеться активна робота у цьому напрямку. Ці технології мають майбутнє, адже керівники компанії вже розмірковують та мають інтерес щодо особистого захисту та захисту своїх об'єктів від російських повітряних засобів ураження. Військовий вважає, що РЕБ є ефективним засобом протидії ворогу, і ці системи можуть виявитись навіть більш економічно вигідними, ніж використання дорогих ракет.

Федоров про виробництво дронів

Віцепрем'єр-міністр та міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров закликав українців приєднатися до проєкту "Народний дрон". Це курс, який навчить цивільного громадянина збирати 7-дюймові FPV-дрони в домашніх умовах. Ця ініціатива реалізована за підтримки фонду Dignitas та Victory Drones. Учасники отримують безплатні курси з інженерії, доступ до лекцій, інструкції та підтримку спільноти інженерів. Зібрані дрони відправлятимуться на перевірку якості. У разі їх успішного тестування, вони передадуться до підрозділів ЗСУ. За словами Федорова, вже понад 100 дронів було передано військовим. Більшість з них успішно пройшли стандартизацію.

ГУР дістало засекречену технічну документацію рф для засобів РЕБ, БПЛА та інших технологій

Завдяки успішній операції Головного управління розвідки Міністерства оборони України українські фахівці отримали доступ до 100 гігабайтів секретної технологічної документації російського оборонного підприємства "Специальный Технологический Центр", який базується у Санкт-Петербурзі. Документація містить дані про 194 види військової техніки. Туди входять також й дані про БПЛА "Орлан-10", системи радіоелектронної боротьби та інші технології.

Успішна операція Головного управління розвідки Міністерства оборони України забезпечила доступ до 100 гігабайтів секретної технологічної документації російського оборонного підприємства "Специальный Технологический Центр" у Санкт-Петербурзі. Документація містить дані про 194 види військової техніки, включно з БПЛА "Орлан-10", системами радіоелектронної боротьби та іншими технологіями. Вартість отриманої інформації оцінюється в понад 1,5 мільярда доларів. Вона допоможе українським інженерам розробляти власних засобів протидії російській техніці та засобам ураження, а також покращити обороноздатність нашої країни.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube