«За моєю оцінкою, я не думаю, що ми досягнемо тут прориву, доки президент [ред. - Трамп] і президент Путін не будуть взаємодіяти безпосередньо з цього питання.»
Трек «Боляче» — про ті стосунки, які давно мали б залишитися в минулому, але вперто не йдуть із голови. Про людей, які вже ніби відпустили, але ловлять себе на думці, що досі болить. Для тих, хто сміється на зустрічах, але подумки все одно шукає її очі. Хто робить вигляд, що забув, — але пам’ятає.
Експерти, опитані командою Глобального економічного форуму, припускають, що військові дії можуть розповсюдитися на сусідні країни
Протягом наступних двох років у війні рф в Україні можуть чергуватися дві фази - ескалація та заморожування. Загалом це протистояння може тривати в таких умовах роками або навіть десятиліттями. Це зумовлено зокрема і тим, що рф продовжує отримувати прибуток від енергоносіїв.
Також підтримка України з боку Європи та Сполучених Штатів може зменшитися на тлі внутріншніх процесів або зміни уряду. Поствоєнні сценарії як для України, так і для росії наразі передбачити важко. Про це свідчать результати Глобального дослідження сприйняття ризиків, яке було проведено з ініціативи Всесвітнього економічного форуму в Давосі з 4 вересня по 9 жовтня 2023 року.
"Протягом наступних двох років війна в Україні могла періодично чергуватися з посиленням і заморожуванням. Незважаючи на санкції, Росія продовжує отримувати прибуток від енергетичних надходжень та експорту сировини - і цей показник може посилитися, якщо конфлікт на Близькому Сході розшириться", - йдеться у звіті.
Водночас проросійські чи нейтральні настрої у Східній та Центральній Європі можуть сприяти послабшенню підтримки України європейскими партнерами. Також підтримка з боку США може зменшитися "через внутрішній тиск, інші міжнародні пріоритети або за нового уряду", йдеться в публікації. Якщо війна в Україні загостриться, то, швидше за все, не через ядерні засоби, а через звичайні.
"(Війна) також може поширюватися на сусідні країни. Хоча постконфліктні сценарії як для України, так і для росії важко передбачити, війна може "знову заморозитися" в тривалий спорадичний конфлікт, який може тривати роками або навіть десятиліттями", - свідчить дослідження.
Згідно з опитуванням, у якому можна було обирати одразу п'ять варіантів відповіді, до першої п'ятірки загроз у наступні 2 роки увійшли екстремальні погодні умови, інформація та дезінформація, що генеруються штучним інтелектом, соціальна та політична поляризація суспільств, подорожчання вартості життя та кібератаки. Ескалація військових конфліктів (куди входить і прогноз щодо України) та атак на критичну інфраструктуру посіли 8 та 9 місця. Опитування обʼєднало думки від 1490 експертів з наукових кіл, бізнесу, уряду, міжнародної спільноти та громадянського суспільства, зазначили в команді форуму.
15 січня Президент Володимир Зеленський прибув до Швейцарії з робочим візитом. Він проведе переговори з керівництвом держави та візьме участь у Давоському форумі. Також лідер країни зустрінеться з представниками ЄС та НАТО. 16 січня стало відомо про переговори Зеленського з генсеком Альянсу Єнсом Столтенбергом. Сторони обговорили посилення української ППО та майбутній саміт НАТО у Вашингтоні.
Зі свого боку видання Bloomberg стверджує, що президент України Володимир Зеленський, який зараз перебуває у Давосі, отримає послання від свого американського колеги Джо Байдена. Листа має передати в кулуарах Джейк Салліван, радник з нацбезпеки. У ньому начебто йдеться про вимогу змінити стратегію війни в Україні.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.