ЗСУ вперше випробували в бою британські ракети Marlet і відразу збили ворожу ціль

Читать на русском

Вже при першому пуску був збитий російський безпілотник

Читать на русском
ЗСУ вперше випробували в бою британські ракети Marlet і відразу збили ворожу ціль
ЗСУ вперше випробували в бою британські ракети Marlet

Вже при першому пуску був збитий російський безпілотник

Українські військові під час першого випробування британської ракети Marlet збили російський безпілотник. Відповідне відео було оприлюднено Military Media Center.

У повідомлені вказується, що ця ракета є багатоцільовим керовним боєприпасом на базі британського ПЗРК Starstreak. Ця зброя перебуває на озброєнні Великої Британії, України та Індонезії.

Будь-яке озброєння, яке потрапляє до рук українських військових, стає ефективним інструментом у протистоянні проти окупантів. Зазначимо, що ПЗРК Starstreak можуть вражати повітряні цілі на висоті до 7.

Що відомо про ракети Martlet

Martlet — легка багатоцільова керована ракета, створена для потреб військових Великої Британії компанією Thales Air Defense. Розроблена як легка багатоцільова ракета (Lightweight Multirole Missile — LMM), щоб відповідати вимогам Великобританії «Майбутня керована зброя повітря-поверхня (легка)».

Міністерство оборони Великої Британії розмістило початкове замовлення на 1000 ракет, постачання яких було заплановано починаючи з 2013 року. Однак початкова експлуатаційна спроможність була набута в 2021 році, а повна оперативна спроможність очікується в 2024 році. Ракета після прийняття на озброєння у Великій Британії отримала назву «Martlet».

LMM призначена для забезпечення єдиного сімейства зброї, яка може використовуватися в різних режимах, включаючи:

Морський – LMM буде перевозитися на нових вертольотах Lynx Wildcat Королівського флоту для використання проти малих надводних суден. Турецька компанія ASELSAN розробила спеціальні системи кріплення, які також можуть дозволити запускати LMM з військово-морських платформ, таких як швидкісні штурмовики .

Поверхня-поверхня – подвійний ефект (осколковий вибух і кумулятивний заряд) боєголовки LMM робить її придатною для використання проти широкого кола наземних цілей, включаючи легку/середню броню.

Повітряний запуск – модульна конструкція ракети дозволяє в майбутньому розробляти та впроваджувати альтернативні боєголовки та ГСН.

«Земля-повітря» – у липні 2019 року загін протиповітряної оборони 30-ти інформаційної групи Commando випробував LMM в режимі «земля-повітря» проти безпілотників-цілей Meggitt Banshee. Версія була випробувана як на малих суднах, так і як ПЗРК. Останній, потрапив на службу в Україні в 2022 році, здійснивши там збиття ворожого російського дрона.

LMM в початковій партії використовують лазерний промінь з інфрачервоним терміналом самонаведення та лазерний датчик наближення, хоча напівактивна лазерна версія знаходиться в стадії розробки для точних наземних ударів.

Сама ракета має вагу 13 кг з бойовою частиною 3 кг. Довжина – 1,3 м. Діаметр – 76 мм. Використовується багаторежимне наведення (лазер, напівактивний лазер, інфрачервоне випромінювання). Швидкість ракети – 1,5 Мах. Дальність дії – 8 км. Менша, порівняно з Starstreak, швидкість, за повідомленням британських військових, дає оператору більше часу для прицілювання і допомагає більш влучній стрільбі.

Нагадаємо, наші союзники з Великої Британії надають рятувальні гвинтокрили, які раніше стояли на озброєнні флоту та повітряних сил, повідомив міністр оборони королівства Бен Воллес. Легендарні гелікоптери можуть використовуватися для проведення евакуації постраждалих від російської агресії та інших завдань.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.