Речник МЗС заявив про повернення епохи маніпуляцій в поважне американське видання
Американська газета The New York Times випустила 12 липня репортаж під заголовком "Пейзаж смерті: Що залишилося там, де Україна вдерлася в Росію". Журналістка Нанна Гайтман начебто провела шість днів у прифронтових регіонах Курської області, а пересувалася у супроводі бойовиків підрозділу Ахмат.
Жінка поспілкувалася з деякими з них та заявила, що вони "боролися за повернення російської території". Характеризуючи їх вон писала про допомогу в евакуації місцевих.
У статті також писали про побут жителів Курщини тоді, коли Суджа була під контролем українських військових. Вони розповідали, що у них нібито не було ліків, обмежували опалення та електрику. Росіяни казали про рідних в Україні та переконували, що це війна між сім’ями. Дехто з героїв репортажу повторював брехню російської пропаганди про те, що причиною війни було розширення НАТО.
Речник МЗС України Георгій Тихий розкритикував цю статтю. Він назвав її публікацю "найдурнішим рішенням".
"Той, хто на сайті [NYT] вважав за розумне писати репортаж разом із російськими воєнними злочинцями, ухвалив найдурніше рішення. Це не баланс і не "інша сторона історії". Це просто дозвіл російській пропаганді вводити аудиторію в оману. Сумно бачити, як маніпуляції на рівні Дюранті повертаються до NYT", - наголосив Тихий, згадавши керівника російського бюро The New York Times 1920-х років Уолтера Дюранта, який підтримував радянську владу та заперечував влаштований нею Голодомор.
В X під дописом Тихого пишуть, що ця журналістка Гайтман постійно проживає у Москві, а за даними, опублікованими нею самою, вона наполовину росіянка. Користувачі нагадали, що вона не вперше публікує матеріали, які висвітлюють позицію РФ з позитивного боку.
Зокрема, побувала в окупованому Бахмуті, де знімала позиції російських військових. А за фото пораненого проросійського бойовика отримала нагороду World Press Photo 2025.
У четвер, 10 липня, у Києві було вбито офіцера Служби безпеки України, якого пов'язують із гучними і таємними операціями проти Росії. Йдеться про полковника Івана Воронича. Він був офіцером елітного Центру спеціальних операцій "Альфа", а прослужив у відомстві десятиліття.
Про це пише The New York Times. Видання посилається на колишнього колегу Воронича, який побажав залишитися анонімним.
За словами джерела газети, підрозділ полковника Воронича брав участь у несподіваній операції України в Курській області. Також він був частиною елітного підрозділу, відповідального за дії у "сірій зоні" між лініями фронту.