“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Росія врахувала свої провали, тому значно ущільнила кількість військових на харківському напрямку, збільшивши їх у чотири рази. Така щільність стане проблемою для ЗСУ для проведення повторного швидкого контрнаступу.
Армії України навряд чи вдасться повторити стрімкий харківський бліцкриг під час весняного контрнаступу. Причиною цьому стала величезна щільність російських та українських військ. На думку військового експерта Олега Жданова, можливість повторення харківської операції існує, втім у геть іншій формі.
Жданов пояснює, що минулого року на території України нараховували від 120 до 150 тисяч російських військових з врахуванням втрат. Навіть за умови перекидання російського північного угрупування на схід, щільність військ тоді була вчетверо меншою, ніж сьогодні.
Військовий експерт стверджує, що ЗСУ можуть прорвати оборону противника, втім повторити бліцкриг українська армія не здатна.
"Повторити Харківську операцію може і можливо, але інакше. Точно можу сказати, що повторити швидкість просування, як у харківській операції, ну, мабуть, буде дуже складно. Чому? Бо щільність військ досить велика", - пояснив він.
Щодо тривалості контрнаступу ЗСУ, Жданов припускає, що мова йде, щонайменше, про місяць - два.
У вересні 2022 року ЗСУ розпочали контрнаступ на втрачені території Харківської області. За даними Міноборони на 13 вересня, від окупантів вдалося звільнити понад три сотні населених пунктів Харківської області.
Цю інформацію також підтвердив Генштаб ЗСУ. За словами президента України Володимира Зеленського на 9 вересня, під контроль ЗСУ перейшли понад 30 населених пунктів Харківщини. Серед них були Балаклія, Волохів Яр, Гракове, Артемівка, Василенкове, Шевченкове, Байрак, Щурівка, Вільхуватка. На деокупованих територіях знову почали працювати українська поліція та ДБР.
10 вересня бригада ЗСУ опублікувала фото з Куп'янська з українськими прапорами над містом. Командувач Сухопутними військами ЗСУ Олександр Сирський повідомив, що продовжуються бойові дії в Куп'янську. Ввечері того ж дня Зеленський заявив про звільнення близько 2 тисяч кв. км території України від російських окупантів.
11 вересня Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний повідомив, що за весь час контрнаступу української армії повернули понад 3 тис. км окупованої рф території Харківської області.
Після відступу окупанти продовжують обстрілювати Куп'янськ та прикордонні села, ворожі ракетні обстріли Харківської області продовжуються.
Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що окупанти готуються наступати у Запорізькій та Харківській областях.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.