"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
"І поки весь світ чекає на диво від Трампа, дай Бог, ми з вами маємо не чекати, ми маємо не втрачати стійкості. Ми маємо пахати. Треба працювати кожен день, всім народом на стійкість всієї держави. Порізно виграти у цій битві просто неможливо"
Сонце увійде в активний і заповзятливий знак Стрільця: підвищиться наш ентузіазм, енергійність, бажання діяти, змінювати своє життя
Артист презентував нове музичне відео «7000 АЛЛО» у якому постав у стильних образах, зовсім незвичних для свого іміджу. Ця робота стала фундаментом для нового творчого напрямку виконавця.
Людей бентежать часті сигнали повітряної тривоги
У соціальних мережах розгорнулася дискусія про те, чи потрібно часто оголошувати повітряні тривоги. Можливо їх краще поділити на градації залежно від ступеня потенційної небезпеки. Відповідну ідею висунув економічний експерт Гліб Вишлінський.
Про це він написав у себе на сторінці у Facebok. Тривоги пропонують поділити на два рівні — помаранчевий та червоний.
"А можна зробити тривоги "помаранчевого" та "червоного" рівня? Щоб на перші в укриття йшли лише там, де хоч якась загроза отримати "Кинджалом" по голові, а на другі вже не шастали біля ТЕЦ і взагалі", - запропонував Вишлінський.
На його думку, це могло б мінімізувати економічні втрати. Він навів приклад, що у Києві неможливо вибратися з Лівого берега ні машиною, ні метро, держустанови та частина бізнесів не працює під час тривог.
За словами Вишлінського, приліт "Кинджала" вірогідніший "на якомусь виробництві безпілотників або на ТЕЦ чи підстанції "Укренерго". І все одно ймовірність суттєво нижча, ніж при масованому обстрілі".
У коментарях під публікацією економічного експерта почалися активні обговорення. Співробітниця "Укренерго" пише, що "ніхто не знає, куди воно прилетить: на підстанцію чи до офісу "Укренерго", на ТЕС чи ГЕС, до офісу якоїсь іншої компанії чи до житлового будинку". Тому оголошують масштабні тривоги. Інші користувачі кажуть, що атаки можуть бути комбінованими — не тільки "Кинджали", а й іранські дрони-камікадзе "Shahed".
Але багато хто погоджується з ідеєю, що потрібно вводити градації рівнів атаки. Але не вірять, що влада захоче це впроваджувати: "Це було б розумно, але ніхто не візьме на себе таку відповідальність".
Велика кількість повітряних тривог 14 березня зумовлена зльотами російських літаків, а також інформацією про можливе застосування балістичних ракет, оперативно-тактичних комплексів наземного базування. Про це в етері Суспільного повідомив речник командування Повітряних Сил ЗСУ Юрій Ігнат.
"Було чотири підйоми МіГів з тренувальною метою. Була невелика тривога — 25-30 хвилин. Це фактично зліт та посадка, відпрацювання навичок пілотування льотним складом, тому що льотчики повинні постійно літати, вони не можуть втрачати навички. Решта тривог — це ракетна небезпека, пов'язана з інформацією, що може бути застосування балістичних ракет, оперативно-тактичних комплексів наземного базування", — сказав Ігнат.
За словами Ігната ранішня тривога була пов'язана з атакувальними діями тактичної авіації різних типів: винищувачі, бомбардувальники. росія завдає бомбових ударів і з півночі, і з півдня, і зі сходу. Але збільшуються інтервали.
"росія витратила величезний стратегічний запас ракет саме ударами по критичній інфраструктурі", — резюмував Ігнат.
Варто додати, що в Україні є багато застосунків, які сигналізують про небезпеку. Також про тривоги сповіщають вуличні сирени та на телебаченні. Також працює додаток ''Повітряна тривога'', який можна завантажити на:
Раніше ми писали, скільки ракет окупантів збили з початку масованих атак по Україні. Крім того, Жданов розповів, чому ППО збиває найбільше російських ракет на заході України.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.