Жодного слова про смертельну небезпеку: як відреагували в Раді на заборону виїзду Порошенка з України

Читать на русском

Верховна Рада не отримала заяв і відповідних документів, що підтверджують зустрічі Порошенка з лідерами ЄС

Читать на русском
Петро Порошенко, Олексій Гончаренко, Верховна Рада
В Раді назвали маніпуляцією заяви, нібито депутатів Порошенка не пускають за кордон

Верховна Рада не отримала заяв і відповідних документів, що підтверджують зустрічі Порошенка з лідерами ЄС

У Верховній Раді повідомили подробиці щодо участі парламентарів у щорічній Мюнхенській конференції з безпеки після заяви лідера "Євросолідарності" Петра Порошенко про те, що спецслужби не випускають його з країни через "смертельну небезпеку". Всі заяви, нібито депутатів Порошенка не пускають за кордон, в Раді називають маніпуляцією. І додають, що представники "Європейської Солідарності" будуть присутні на зустрічі.

Про це заявила прес-служба Верховної Ради. Зокрема, на конференцію від "ЄС" їде нардеп Гончаренко.

"Щодо участі Петра Порошенка в "проголошених" ним зустрічах із керівництвом Європейського Союзу, із шістьма президентами, головами урядів країн-членів ЄС тощо, повідомляємо наступне. Заяв і відповідних документів, що підтверджують зустрічі ані від народного депутата Петра Порошенка, ані від міжнародних лідерів до Верховної Ради України не надходило", - кажуть у Верховній Раді.

Також Рада повідомляє, що відповідно до розпорядження голови Верховної Ради України, для участі у Мюнхенській конференції з безпеки сформована парламентська делегація. До її складу паритетно входять представники як парламентської більшості, так й опозиційних фракцій.

Раніше Порошенко повідомив, що саме спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук не підписав розпорядження щодо його відрядження за кордон. Зі слів Порошенка, голова ГУР Кирило Буданов повідомив Стефанчуку, що після перетину кордону Порошенку загрожує смертельна небезпека.

"Єдиний спосіб врятувати Порошенка – не випустити його закордон", – обурився експрезидент України.

Він також назвав причетних до цього рішення "політиканами, яким немає чого робити". І закликав не ганьбитися перед міжнародним співтовариством.

Як бачимо, наразі Рада не прокоментувала і слова з приводу якоїсь небезпеки, яка може очікувати на Порошенка за кордоном. Ба більше, як і прогнозував Інформатор, скоріше за все заборона пов'язана з розпорядженням спікера Руслана Стефанчука від 1 січня цього року, згідно до якого, для виїзду у відрядження за кордон народним депутатам до заяв будуть необхідні "тези" від МЗС для їх офіційних заяв і коментарів на міжнародній арені. Щоправда, пізніше Стефанчук пообіцяв, що такі нововведення не будуть спробою обмежувати діяльність нардепів, а лише направлені на "принцип one voice у державній політиці на міжнародній арені".

Мюнхенська конференція з безпеки: коли відбудеться

Зустріч відбуватиметься 16-18 лютого. Лозунгом Мюнхенської конференції цього року буде "мир через діалог". Голова Мюнської конференції з безпеки Крістоф Гойсген зазначив, що конференція проходить у час, коли інтенсивність та кількість конфліктів набула такого масштабу, якого не було останні 60 років. Повідомляється, що участь у конференції візьмуть канцлер ФРН Олаф Шольц і кілька його міністрів, високий представник ЄС Жозеп Боррель, очільник Держдепу Тоні Блінкен і глава МЗС КНР Ван I, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. 

Очікуються також глави держав і урядів багатьох країн (понад чверть яких – представники глобального Півдня), велике представництво держав Близького Сходу, зокрема, від Ізраїлю та Палестинської автономії.

Про свою участь заявили понад 100 міністрів, з них 84 – оборони. Раніше Крістоф Гойсген заявляв, що Росію та Іран цього року не будуть запрошувати на Мюнхенську конференцію із безпеки. Росію, зокрема, як і минулого року, не запрошуватимуть на форум через війну проти України.

На минулорічній 59-й Мюнхенській безпековій конференції також розглядалися питання підтримки України у війні, яку розв'язала росія. Сама зустріч тривала 17-19 лютого у Німеччині. Вдруге поспіль до Мюнхена не запросили росію. Важливим політичним моментом стало те, що першим після відкриття конференції, після її голови Крістофа Гойсґена, виступив по відеозв'язку президент України Володимир Зеленський. У програмі дня його виступ називався "Давид-на-Дніпрі: українська битва за волю". Зеленський порівняв Україну з біблійним Давидом, якому довелось давати відсіч "російському Голіафу". Він закликав союзників прискоритися в допомозі Києву.

Нагадаємо, що рф вже застосовує реактивні "Шахеди" проти України: чим вони особливо небезпечні і чи буде Іран передавати росії такі безпілотники на масовій основі - дивіться коментар авіаційного експерта Анатолія Храпчинського.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.  

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.