Нардепів можуть не випустити за кордон без інструктажу в МЗС

Читать на русском

На виїзд за кордон депутат мусить отримати офіційні роз'яснення МЗС щодо зовнішньополітичного курсу України й погодити тези своїх заяв

Читать на русском
Дмитро Кулеба, депутати
Без дозволу МЗС ніхто нікуди не поїде

На виїзд за кордон депутат мусить отримати офіційні роз'яснення МЗС щодо зовнішньополітичного курсу України й погодити тези своїх заяв

Народних депутатів України можуть не випустити за кордон, якщо вони не отримали інструктажу в Міністерстві закордонних справ України. У Дмитра Кулеби їх мають проінформувати перед поїздкою про те, який зовнішній політичний курс обрала Україна. А парламентарі, своєю чергою, мусять подати тези заяв, які збираються робити за кордоном - щоб раптом не сказали чогось такого, що нашкодить країні на міжнародній арені.

Про це йдеться у розпорядженні керівництва Верховної Ради. Уривок з нього опублікував у Telegram нардеп Ярослав Желєзняк у Telegram.

З тексту видно, що відмовити у закордонній поїздці можуть, якщо нардеп не отримав офіційних роз'яснень МЗС щодо зовнішньополітичного курсу України. І якщо  не погодив з міністерством тези своїх майбутніх заяв - це також підстава для відмови.

Відмовити можуть також у разі порушення строків попередніх відряджень. Якщо не погодили поїздок до інших країн та не надали звіту за попередні відрядження - з України також не випустять.

Кулеба дозволив? Нардепів можуть не випустити за кордон без інструктажу в МЗС 1

 Депутатські "самоволки"

Нагадаємо, на початку грудня у парламенті розгорівся скандал через те, що Петра Порошенка та ще кількох народних депутатів від Європейської солідарності не випустили за кордон.

Голова ВР Руслан Стефанчук навіть давав публічне пояснення з цього приводу. Він заявив, що йому набридли депутатські "самоволки" та він не буде їх толерувати. Стефанчук також сказав, що окремі колеги постійно зловживають закордонними відрядженнями й самі визначають, куди поїхати й коли.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.