Жінка усно домовилась з чоловіком про перерахунок коштів, отриманих від оренди нежитлових приміщень
Колишнє подружжя здавало в оренду два нежитлових приміщення. Однак чоловік не перераховував жінці половину коштів, як вони домовлялись, тож вона вимагає 45 тисяч гривень. Про це йдеться у рішенні Саксаганського районного суду Кривого Рогу, опублікованому 7 серпня 2024 року.
10.09.2011 року сторони зареєстрували шлюб. Рішенням суду від 11.01.2024 року даний шлюб було розірвано. Так, за час перебування у шлюбі, за спільні сімейні кошти, вони придбали об'єкти нерухомого майна: два нежитлових приміщення, титульним володільцем яких визначено чоловіка. Зазначене нерухоме майно здається в оренду суб'єктам підприємницької діяльності та до вересня 2023 року, тобто до моменту припинення фактичних шлюбних відносин, кошти з оренди вищевказаного майна використовувались в інтересах сім'ї. За усною домовленістю, він повинен був перераховувати на рахунок жінки половину коштів з оренди майна, проте з жовтня 2023 року вона не отримувала таких коштів.
Суд задовольнив позов жінки. З чоловіка на її користь стягнуть 50% доходів, отриманих від оренди об'єктів спільної сумісної власності подружжя за період з жовтня 2023 року по лютий 2024 року включно у сумі 45 тисяч гривень.
"Сторони з 10.09.2011 року перебували у зареєстрованому шлюбі, під час якого 13.10.2020 року та 16.02.2022 року було придбано два об'єкти нерухомості, які надалі було здано в оренду. Додатковими угодами до договорів оренди доводиться розмір орендної плати за надане в оренду нерухоме майно. Таким чином, загальний розмір одержаного доходу від здачі в оренду двох приміщень за період з жовтня 2023 року по лютий 2024 року становить 90 тисяч гривень. Позаяк сторонами не надано доказів визначення іншого розміру часток у майні подружжя, суд виходить з їх рівності, а тому вважає, що заявлені позивачкою позовні вимоги щодо стягнення 50% (1/2 частини) доходів отриманих від здачі в оренду об'єктів спільної сумісної власності подружжя, а саме нежитлових приміщень, є обґрунтованими, доведеними належними, достатніми та допустимими доказами, відтак такі вимоги підлягають задоволенню", - наголосив суд.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.