У МОЗ пояснили, які ліки та у яких аптеках можна придбати на Вовину тисячу: перелік

Українці можуть частково або повністю витратити "зимову єПідтримку" на ліки, в Уряді пояснили, як це зробити

Вовина тисяча, Національний кешбек, ліки
Вовина тисяча, Національний кешбек, ліки

У Міністерстві охорони здоров'я пояснили, як можна буде витратити тисячу гривень підтримки від держави на придбання лікарських засобів. Втім, витратити Вовину тисячу на ліки можна лише, якщо вони українського виробництва та не у всіх аптеках. Детальніше - у нашому матеріалі. 

У межах програми "Зимова єПідтримка" українці отримують одноразову державну допомогу в розмірі 1000 гривень, яку можна повністю або частково витратити на ліки вітчизняного виробництва. Зробити це можна в аптечному закладі з офіційного переліку. Про це повідомили в Міністерстві охорони здоров'я України.

Для рецептурних ліків потрібно надати рецепт від лікаря, який можна отримати під час особистого прийому або дистанційно у свого сімейного лікаря. Рецепти виписуються не за торговою назвою, а за назвою діючої речовини. Знаючи цю інформацію, фармацевт зможе запропонувати лікарські засоби із затвердженого списку. Також учасників програми можна перевірити за штрихкодом в Дії в розділі "Національний кешбек". У деяких аптечних мережах на сайтах є розділ "зимова єПідтримка" з зазначеннях лікарських препаратів, що підпадають під програму, та цін на них. 

"За тисячу "Зимової підтримки" дозволено купувати лікарські засоби, але тільки національного виробника. І це можуть бути препарати, яких немає в програмі "Доступні ліки". Також за ці кошти можна буде зробити доплату за препарати програми "Доступні ліки", - уточнив Міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко. Втім, за "Доступними ліками" можна буде витратити частину коштів, якщо ці ліки також вітчизняні.

Для того, щоб зробити оплату, необхідно, щоб аптека мала певний MCC-код. Тож придбати ліки на "Вовину тисячу" можна лише в тому випадку, якщо код аптеки — 5912.  

Наразі в Україні є ще три різновиди MCC-кодів аптек: 5122, 5292 і 5295. Якщо у аптечного кіоску саме ці коди, то там вам не вдасться витратити 1000 грн від держави. Крім цього, якщо у чеку буде хоча б одна позиція з іноземними ліками, то оплата не пройде. Відповідно,у рахунку повинні бути лише препарати від українських виробників.

Придбати ліки на 1000 грн Зимової єПідтримки українці можуть також через Укрпошту. Для цього можна:  

  • Відвідати найближче відділення Укрпошти особисто.
  • Зверніться на гарячу лінію за номером 0 800 300 545, де оператор-фармацевт допоможе оформити замовлення.  

У більшості відділень уже є роздрукований перелік медикаментів, які можна придбати за цією програмою. З 1 січня 2025 року замовити ліки можна буде й на офіційному сайті Укрпошти. Державна допомога поширюється також на прифронтові регіони, включені до спеціального переліку, затвердженого урядом. Нагадуємо, що Уряд у грудні вніс зміни у програму "Доступні ліки".

Як отримати Вовину тисячу

Зимова єПідтримка - програма, ініційована Президентом України.  Одноразова державна допомога в розмірі 1000 гривень надаватиметься всім українцям, які перебувають на підконтрольній території України, в тому числі дітям. Програма діятиме впродовж грудня 2024 — лютого 2025 року.

Щоб отримати одноразову виплату, потрібно подати заявку через Дію (інструкція тут) чи банк-партнер (актуально для тих, хто не користується Дією - інструкція тут) і відкрити картку для виплат. Ще один спосіб отримати виплату - Укрпошта (інструкція та кого стосується). Він підійде тим, хто вже отримує пенсію та інші соціальні виплати через Укрпошту. Жодних заяв подавати не потрібно. Про нарахування 1000 гривень вас повідомлять під час планової виплати пенсії або соцдопомоги. Також ми писали, як можна спрямувати кошти "Вовиної тисячі" та "Національного кешбеку" на допомогу ЗСУ та волонтерським фондам.

Станом на 22 грудня 2024 року понад 5 мільйонів українців вже отримали Вовину тисячу. Про це заявив Прем'єр-міністр Денис Шмигаль. За даними міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, лише 4% українців витратили свої кошти на донати Силам оборони, що є меншою часткою, ніж очікувалося.  Найбільш популярною категорією витрат є комунальні послуги, на які пішло 63% "Зимової підтримки". Ще 17% українців витратили кошти на поповнення мобільного зв’язку. Крім того, чимало людей використовують ці гроші для покупок книг та замовлення ліків.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube