На посаду військового омбудсмена президент призначив Ольгу Решетилову (Кобилинську)
Президент України Володимир Зеленський повідомив про призначення військового омбудсмена. Ним стала Ольга Решетилова (Кобилянська). Вона – координатор "Медійної ініціативи за права людини" (МІПЛ), яка займається в тому числі питанням повернення військовополонених. Раніше Решетилова працювала у фонді "Повернись живим" та має досвід роботи у ЗМІ.
Про призначення Решетилової на посаду Зеленський повідомив 30 грудня. Відповідний указ щодо призначення нового військового омбудсмена ще не опублікований.
"Підписав указ про призначення Ольги Решетилової (Кобилинської) уповноваженою Президента України з питань захисту прав військовослужбовців та членів сімей наших воїнів. Ольга – відома, досвідчена та ефективна українська правозахисниця. Вже багато зробила для розбудови наших державних інституцій, для підтримки українців", – зазначив президент.
Зеленський підкреслив, що зараз головне завдання – це разом із Міністерством оборони України та суспільством підготувати законопроєкт про військового омбудсмена та всі необхідні системні основи роботи.
"Наші воїни мають отримати дієві інструменти захисту своїх прав, і має відбутися реальна модернізація управління людьми в Силах оборони України. Вдячний усім, хто допомагає в цьому", – додав він.
Тим часом в Україні перестали існувати МСЕК. 30 грудня президент Володимир Зеленський підписав відповідний закон про ліквідацію медико-соціальних експертних комісій.
Загалом медико-соціальні експертні комісії припиняють своє існування з 31 грудня 2024 року. Протягом трьох місяців МОЗ перевірятиме рішення МСЕК, особливо щодо чиновників, через численні порушення. На зміну МСЕК створено нові експертні групи, які працюватимуть у 286 лікарнях по всій Україні. Локації обрані для забезпечення максимального доступу до послуг.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.