Жданов розповів про військовий потенціал Китаю: які проблеми будуть в України у разі постачання зброї росіянам

Читать на русском

Військовий експерт вважає, що потужне озброєння Китаю являється загрозою для України у війні з РФ

Читать на русском
Олег Жданов про озброєння Китаю
Олег Жданов вважає, що китайська зброя може вплинути на перебіг війни в Україні

Військовий експерт вважає, що потужне озброєння Китаю являється загрозою для України у війні з РФ

Військовий експерт Олег Жданов розповів про оборонний потенціал Китаю. Зокрема він повідомив, що країна має чималі запаси радянської зброї на своїх складах, яка уже модернізована і являє чималу загрозу. На думку Жданова, якщо Китай допомагатиме Росії зброєю, ЗСУ буде дуже важко вибити агресора з України.

За словами експерта, Китай має найбільший військовий потенціал у світі. На сьогоднішній день у Китаю "під рушницею" може перебувати до 7,5 млн людей.

"По чисельності - найбільша армія у світі. У них приблизно до 2,5 млн армія, стільки ж резерву, близько 2 млн - війська територіальної оборони, сили нацгвардії - 1,5 млн людей", - сказав Жданов.

Що стосується звичайного озброєння, то Китай також можна віднести до найбільшої армії світу - по танках, артилерійських системах, БМП. По флоту вони ще не наздогнали США, але посилено нарощують його.

"До речі, флагманом китайського флоту є важкий авіносець - крейсер "Ляо лінь". У нього 50 літаючих апаратів на борту. Це саме той крейсер, який Україна здала Китаю на металобрухт в кінці 90-х за президенства Кучми. І за деякими даними, Китай будує ще 8 таких кораблів", - запевняє військовий експерт.

Що стосується ядерного потенціалу, тут Китай поки що на початку цього шляху. За словами Жданова, китайці мають ракету з дальністю до 12 тис. км. Також, за різними оцінками, Китай має близько 500 ядерних зарядів на сьогодні. Цю кількість вони планують наростити до 2030 року, наздогнавши США. Є у них ще і запас воєнного потенціалу. Китай провів масову модернізацію своєї армії з 2014 по 2017 роки.

"Вони переозброїлись повністю на вітчизняні зразки озброєння. Все, що було радянського, вони переобладнали. У Китаю на складах дуже багато радянської техніки. Вони провели масштабну модернізацію. І якщо Китай реально почне росіянам передавати важку зброю - танки, артилерію, БМП, нам буде дуже важко", - розповів Олег Жданов.

Чи зможе колективний Південь вплинути на Росію

Колективний Південь може повпливати на Росію та змусити її змінити свою позицію щодо війни проти України. Окремі країни не мають такого впливу, вважає глава МЗС України Дмитро Кулеба. Він зазначив, що країни Глобального Півдня мають особливі відносини з Росією. Як приклад він назвав Китай, Туреччину та Саудівську Аравію.

Україна останнім часом посилила дипломатичну співпрацю з країнами Глобального Півдня. Мова йде про Африку, Азію, Близький Схід, Південну Америку, Китай та Індію. Нещодавно у Саудівській Аравії пройшов великий саміт, на якому обговорили питання миру в Україні. Росію туди не запросили. Представники української влади наголосили, що зустріч дипломатів та політичних радників з 40 країн стала проривом.

Нагадаємо, участь Китаю в мирному саміті, який відбувся в Саудівській Аравії, та оцінка цієї події росіянами, свідчать, що Пекін проводить політику, яка не подобається москві. Піднебесна демонструє сигнали, які можна інтерпретувати, як бажання закінчити війну на умовах, які кремль вважає небажаними для себе.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.