Китай підтвердив участь в мирному саміті в Саудівській Аравії за день до його початку: реакція України

Дводенний саміт радників лідерів 30 держав пройде у Джидді 5-6 серпня, від Китаю сюди приїде Лі Хуей

Лі Хуей
На самміті в Джидді Китай представлятиме Лі Хуей, принц Мухаммед ібн Салман таки переконав його про важливість заходу/Фото: Інтерфакс Україна

Китай визначився з участю у мирному саміті радників лідерів 30 держав у Саудівській Аравії за день до його початку. Стало відомо, що країну представить Лі Хуей, радник Сі Цзіньпіна з питань Євразії. У Міністерстві закордонних справ України та Офісі президента цей факт вважають суперпроривом у міжнародній політиці. 

Про участь представника Китаю у саміті стало відомо із заяви МЗС цієї країни на офіційному сайті. 

"На запрошення Королівства Саудівська Аравія Спеціальний представник Уряду Китаю з питань Євразії Лі Хуей відвідає Джидду для участі в зустрічі з українського питання. Китай готовий співпрацювати з міжнародним співтовариством, щоб продовжувати відігравати конструктивну роль у пошуку політичного врегулювання кризи в Україні", - йдеться у заяві МЗС Китаю. 

Китай підтвердив участь в мирному саміті в Саудівській Аравії за день до його початку: реакція України 1Реакція України на рішення Китаю поїхати на саміт 

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" назвав це рішення історичною перемогою. На його думку, можна говорити про суперпрорив у міжнародній політиці.  

"Україна прагне участі Китаю в майбутньому глобальному саміті "формули миру", тому "новина про те, що Китай делегує Лі Хуея в Джидду – це суперпрорив. Саудівська Аравія після переговорів із Володимиром Зеленським залучила Китай до обговорення української формули миру, і це - історична перемога", –  сказав Кулеба.

Водночас Михайло Подоляк, радник Офісу президента України, заявив каналу Freedom, що на тлі виходу росії із зернової угоди нейтральні країни дедалі краще розуміють, якою насправді є війна, яку розв’язав Кремль в Україні. І Китай - серед них. Ця країна побачила неспроможність росії дотримуватись укладених угод та домовленостей. І це більше схиляє її на бік України. 

"Нейтральні країни готові брати участь у дискусіях про справедливий мир, свідомо підтримуючи Україну. Це збільшує резонанс від таких дискусій, залученість стає іншою. Навіть представники Африканського континенту розуміють, що Росія не дотримується жодних правил. Навіть Китай побачив неспроможність Росії виконувати домовленості, розуміючи, що з тією елітою, яка сьогодні керує Росією, неможливо вести переговори та отримувати якісь гарантії", - сказав Подоляк. 

Він також наголосив, що події на фронті чітко показують світу - перемога буде за Україною. І для нейтральних країн це також є аргументом для обговорення української Формули миру. 

 Затяжна війна в Україні - це ризик для Китаю

Самиіт у Джидді відбудеться 5-6 серпня, а про рішення Китаю взяти у ньому участь стало відомо лише увечері 4 серпня. Попри те Інформатор з посиланням на західну пресу вже писав, що Лі Хуей на цю зустріч поїде. Адже насправді Китай сам зацікавлений у якнайшвидшому припиненні війни в Україні. Так, Пекін негласно підтримує росію дипломатично, економічно і навіть таємно торгує воєнними товарами. Але вихід рф із зернової угоди все змінив. Китай був одним із найбільших покупців української агропродукції, а тому тепер найбільше потерпає від блокування зернових коридорів. 

Як писав Інформатор, в Саудівській Аравії на саміті обговорюватимуть Формулу миру України та шукатимуть шляхи припинення війни. На цей захід росію не покликали - організатори не бачать сенсу.  Установчий Глобальний саміт на рівні лідерів держав має відбутися до кінця року. В Україні сподіваються, що він наблизить перемогу. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube