Президент, зокрема, подякував за підтримку у створенні Київського безпекового договору
Президент України Володимир Зеленський обговорив питання безпеки з колишнім Генеральним секретарем НАТО та головою Rasmussen Global Андерсом Фогом Расмуссеном. Під час зустрічі Зеленський наголосив, що Україна буде корисна в НАТО. За його словами, українська армія, завдяки своєму досвіду у війні проти рф, може значно зміцнити потенціал Альянсу.
Про це йдеться в повідомленні на офіційному вебсайті президента. Зазначається, що Андерс Фог Расмусен прибув з офіційним візитом до Києва.
"Сьогодні зустрівся з колишнім Генеральним секретарем НАТО, головою компанії Rasmussen Global Андерсом Фогом Расмуссеном", - заявив Зеленський.
Президент також подякував за підтримку у створенні Київського безпекового договору, що став основою Вільнюської декларації лідерів "Групи семи". Він відзначив, що за цією угодою інші країни НАТО перед Україною мають серйозні безпекові зобов'язання. Очільник держави додав, що вже є перші результати у цій ініціативі.
Держсекретар США Ентоні Блінкен під час пресконференції з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом у Вашингтоні підтвердив, що двері НАТО залишаються відкритими для України. Він зазначив, що наша країна обов'язково стане членом альянсу. Він вказав, що російська агресія проти України мотивує європейські країни приєднуватися до НАТО для захисту своїх громадян та суверенітету. Блінкен зазначив, що приклади Фінляндії та Швеції доводять, що альянс відкритий до інтеграції України у блок.
"Я думаю, що процес, який ми спостерігаємо впродовж рекордно короткого часу - спочатку з Фінляндією, а тепер зі Швецією - демонструє, що двері НАТО відкриті, вони залишаються відкритими, в тому числі для України, яка стане членом НАТО", - заявив він.
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг висловився на підтримку майбутнього членства України в альянсі. Він наголосив, що кожна суверенна нація в праві обирати свій власний шлях.
"Я з Норвегії, ми межуємо з рф. Коли Норвегія стала членом НАТО, то СРСР називав це провокацією. Це не було провокацією, це право кожної суверенної нації обирати власний шлях. Це право є у Норвегії, воно є у Швеції, Фінляндії, а також в України", — розповів генсек.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут.